5 powodów, dlaczego Kos to idealne miejsce na romantyczny urlop

Kamieniste wybrzeże Greckiej wyspy Kos

5 powodów, dlaczego Kos to idealne miejsce na romantyczny urlop

Kategoria:Wakacje

Grecka wyspa Kos nazywana bywa pływającym ogrodem, ponieważ każdy jej zakątek wypełnia zachwycająca, kolorowa roślinność. Jeszcze więcej romantyzmu dodaje fakt, że nie jest tak oblegana, jak wiele innych wysp Grecji, a jej niewielkie rozmiary pozwalają zwiedzić każdy region w krótkim czasie. Brzmi jak idealna propozycja na urlop tylko we dwoje? W artykule przekonujemy, że tak!  

Malowniczo położone hotele

Na wyspie Kos znajduje się wiele kameralnie zlokalizowanych hoteli, które swoim klimatem przyciągają gości spragnionych spokojnego odpoczynku. Czyni je to doskonałą lokalizacją dla zakochanych par. Większość z kurortów otacza egzotyczna roślinność — bujne kwiaty, cytrusowe i oliwne gaje, a nawet palmy. Z powodzeniem można znaleźć hotel położony w pobliżu rajskiej plaży, a także ośrodki z basenami czy strefami aktywności.

Ciepłe Morze Egejskie

Obecność turkusowego morza oraz białego piasku plasuje Kos w czołówce najpiękniejszych miejsc do plażowania. Na terenie wielu kąpielisk ustawiono wygodne leżaki i słomiane parasole, dzięki czemu zakochani mogą wypoczywać w wyjątkowo komfortowych warunkach. Romantyczną aurę tworzy otoczenie zielonych pagórków, które zdają się wyrastać prosto z lazurowej wody. Za szczególnie urokliwe miejsce uważa się wybrzeże w pobliżu Kos oraz położonego na zachodzie Kefalos.

Zabytkowe miasto Kos

Zabytkowy budynek na wyspie Kos

Najwięcej zabytków odkryjemy w stolicy wyspy – mieście Kos. Z tych najważniejszych należy wymienić ruiny zamku Joannitów z XIV wieku z widokiem na port, rzymski amfiteatr, a także słynne drzewo, pod którym według legendy nauczał ojciec medycyny, Hipokrates. Warto udać się na spacer krętymi uliczkami wśród bielonych budynków z kolorowymi okiennicami i sąsiadujących z nimi straganów.

Klimatyczne wioski

Aby poznać najbardziej kameralną część wyspy, wystarczy udać się w jej głąb. Na zboczu góry Dikaios leżą malownicze osady Zia, Lagoudi, Asomatos oraz Asfendiu, które zachwycają wybrukowanymi uliczkami, kamiennymi domkami i możliwością zakupu lokalnego rękodzieła. W ich gościnnych zakątkach można spędzić cały dzień, odkrywając wspaniałe tradycyjne smaki, smakując świeże owoce oraz pyszne wino.

Rozrywki dla aktywnych

Podczas wycieczki do wiosek Asfendiu, warto też udać się na najwyższy szczyt, czyli wspomniany już Dikaios. Trekking na wyspie Kos należy do bardzo przyjemnych, ponieważ podejścia są łagodne, a widoki imponujące. Jeśli chodzi o inne rozrywki dla miłośników sportów, liczne formy aktywnego spędzania czasu zapewnia południowa część wyspy. Właśnie tu przyjeżdżają surferzy, by poddać się falom Morza Egejskiego, a także zwolennicy „dzikiego” plażowania. Okoliczne zatoczki gwarantują spokojny odpoczynek z dala od tłumów.

Kameralny klimat niewielkiej wyspy Kos pozytywnie wpływa na nastrojową atmosferę podczas romantycznych wakacji. Poza wspaniałymi atrakcjami dla zakochanych miejsce wyróżnia bogata baza hotelowa oraz restauracyjna, która bez wątpienia umili wspólnie spędzane chwile.