Dwutygodniowy urlop w rajskiej Tunezji

park narodowy w tunezji

Dwutygodniowy urlop w rajskiej Tunezji

Kategoria:Wakacje

Osoby planujące kilkutygodniowy urlop zastanawiają się zwykle nad wyborem miejsca na udany odpoczynek, które będzie jednocześnie najlepsze pod względem klimatu, atrakcji i zabytków. Od lat celem wycieczek wielu turystów jest słoneczna Tunezja położona nad Morzem Śródziemnym w północnej części Afryki. Kraj słynie przede wszystkim z fascynujących krajobrazów, piaszczystych plaż oraz luksusowych kurortów. Jak zaplanować dwutygodniowe wczasy w Tunezji i jakie miejsca warto odwiedzić, spędzając tu wakacje?

Aszkal – tunezyjski park narodowy

bogactwo naturalne Tunezji

W Tunezji warto wybrać się do jednego najpiękniejszych i najpopularniejszych rezerwatów przyrodniczych. Położony około 50 kilometrów na północny zachód od Tunisu park narodowy Aszkal to jedno z miejsc najchętniej odwiedzanych przez turystów w całej Tunezji. Park obejmuje między innymi jezioro o tej samej nazwie oraz mierzącą 511 metrów górę Dżebel Aszkal. Park narodowy Aszkal został wpisany na listę światowych rezerwatów biosfery oraz światowego dziedzictwa UNESCO. Naturalne warunki rezerwatu sprzyjają rozwojowi bogatego środowiska fauny i flory – na miejscu znajdują się setki gatunków roślin i zwierząt. Warto odwiedzić ten niezwykły obiekt także ze względu na zapierające dech w piersiach krajobrazy, które z pewnością na długo zapadną w pamięć każdemu turyście.

Muzeum Bardo 

Po bliskim kontakcie z tunezyjską naturą warto zapoznać się także z jej historią, odwiedzając największe muzeum archeologiczne w całym kraju. Założone pod koniec XIX wieku muzeum Bardo kryje w sobie mnóstwo prehistorycznych zbiorów rzeźb, sarkofagów, mozaik, prezentując kulturę wszystkich obszarów państwa. Eksponaty robią ogromne wrażenie i są najlepszą drogą do poznania sztuki dawnej Tunezji, a wizyta w muzeum może okazać się doskonałym pomysłem na spędzenie czasu w niezwykle interesujący sposób. Do muzeum warto zabrać także dzieci, by sprawić, że ich wakacje nie będą składały się wyłącznie z rozrywek, ale spełnią także funkcję edukacyjną.

Marsa al-Kantawi

Elementem każdej wycieczki poza bliskim kontaktem z naturą i sztuką powinien być relaks, a jednym z najlepszych miejsc na odpoczynek w Tunezji jest ośrodek turystyczny Marsa al-Kantawi, położony nad Morzem Śródziemnym. Obiekt obejmuje między innymi nowoczesny port jachtowy, pola golfowe, ośrodki sportowe oferujące kursy narciarstwa wodnego i paralotniarstwa oraz luksusowe kompleksy hotelowe. Na miejscu można podziwiać także miejscową architekturę wzorowaną na tradycyjnych tunezyjskich budowlach w odcieniach bieli i błękitu, jak również wybrać się na spacer wąskimi uliczkami medyny. Lokalne restauracje serwują swoim gościom klasyczne potrawy kuchni tunezyjskiej takie jak harissa, odżdża czy kuskus z dodatkiem ryb i owoców morza. Z kolei liczne sklepiki i bazary pozwalają na zakup wspaniałych pamiątek z wycieczki. Ogromny szereg niepowtarzalnych atrakcji i niespodzianek dostępnych w ośrodku Marsa al-Kantawi każdego roku przyciągają tu niezliczoną liczbę turystów z całego świata.