W krainie lazurowego morza i piramid – najlepsze hotele w Egipcie

Egipt widok na morze

W krainie lazurowego morza i piramid – najlepsze hotele w Egipcie

Kategoria:Wakacje

Egipskie kurorty przyciągają turystów swoją wyjątkową, egzotyczną atmosferą. W każdym zakątku tego słonecznego kraju trafisz na komfortowe hotele, ale my polecamy szczególnie trzy regiony, dzięki którym przeniesiesz się do świata prawdziwie rajskich wakacji.

Tajemniczy Półwysep Synaj

​​​​​​Nad ciepłymi wodami Zatoki Akaba leżą dwa kurorty o bardzo odmiennym klimacie. W pierwszym z nich, czyli wysuwającym się mocno na południe Półwyspu Synaj Szarm el-Szejk można spotkać przede wszystkim ekskluzywne hotele pełne atrakcji dla osób w każdym wieku. Najmłodsi ucieszą się z licznych parków wodnych, placów zabaw i boisk sportowych, a rodzice z możliwości wyboru opcji polskiego animatora.

Na wszystkich gości czekają restauracje serwujące smaczną kuchnię lokalną, ale także typowo europejską. Dużym atutem tej hotelowej lokalizacji jest szeroki wybór standardów pokoi,  jak również wspaniała okolica słynąca z malowniczych pejzaży oraz morze pełne podwodnych raf koralowych.

Nieco na północ znajduje się z kolei piękne Dahab, czyli miejscowość uwielbiana przez surferów. Panuje tam spokojniejszy, bardziej kameralny nastrój, ale również problemu można odkryć wygodny hotel z udogodnieniami.

Nocleg w tętniącej życiem Hurghadzie

Prowincja Morza Czerwonego należy do najchętniej wybieranych przez turystów ośrodków turystycznych kraju. Centrum tego regionu stanowi nadmorska miejscowość Hurghada, tętniąca życiem zarówno w ciągu dnia, jak i nocami. Nie oznacza to bynajmniej, że w tutejszym hotelu nie można porządnie wypocząć. Dzięki świetnej lokalizacji powstało tu całe mnóstwo luksusowych hoteli z doskonałym zapleczem rozrywkowym oraz wypoczynkowym. Na ich terenie turyści mogą oddawać się błogiemu relaksowi przy basenie, skorzystać z usług centrum SPA czy atrakcji organizowanych przez polskich animatorów.

Marsa Alam

Rozległe plaże, drzewa palmowe oraz bliskość krainy piramid i faraonów – takie warunki proponuje odwiedzającym niepozorne Marsa Alam. Obecne tu hotele zaskakują ciekawymi rozwiązaniami architektonicznymi, takimi jak podświetlane baseny czy kamienne alejki.

Ten kurort sprawdzi się zarówno na rodzinne wakacje, jak i romantyczny urlop tylko we dwoje. Stąd już bardzo blisko do imponującego starożytnego miasta Luksor oraz stolicy kraju – Egiptu. Jakie jeszcze zalety ma pobyt w jednym z okolicznych hoteli? Dużym walorem są ciekawe widoki roztaczające się z okien hotelowych apartamentów, a także dość kameralna atmosfera jaka panuje w całym miasteczku. Odkryjesz tu noclegi o różnym standardzie wyposażenia, ale jedna cecha jest wspólna – poziom obsługi w każdym z nich będzie na wysokim poziomie.

W klimatycznym Egipcie słońce świeci niemal bez przerwy, dlatego dla komfortu gości hotele przygotowały klimatyzowane apartamenty odpowiednio przystosowane do panującej tam aury, a także zadbały o zielone otoczenie, dające przyjemny cień w najbardziej upalne dni. To wszystko sprawia, że Egipt na nowo króluje w rankingach na urlopową destynację w bliskim sąsiedztwie Europy.