Tunezja – pomysł na romantyczne wakacje

Tunezja – pomysł na romantyczne wakacje

Kategoria:Wakacje

Walentynki, rocznica, urodziny ‑ każda okazja jest dobra, aby zabrać swoją drugą połowę na romantyczny wyjazd tylko we dwoje. W dzisiejszych czasach możliwości jest nieskończenie dużo i nie trzeba być bogaczem, aby pozwolić sobie na kilka dni beztroskiego urlopu nawet w egzotycznym kraju. Wystarczy dobry pomysł, a resztą zajmą się biura podróży, które oferują wspaniałe oraz różnorodne wakacje w komfortowych warunkach i atrakcyjnych cenach. Jedną z ciekawszych propozycji, cieszących się szczególną popularnością wśród polskich turystów, jest Tunezja. Ten niewielki północnoafrykański kraj już wiele lat temu stał się turystycznym magnesem kontynentu.

Egzotycznie, ciepło i bajkowo

Tunezja stanowi doskonały wybór, jeśli chodzi o romantyczny wyjazd we dwoje. Gorący klimat, przepiękne plaże, ciekawa kultura i powiew egzotyki z pewnością sprawią, że wakacje będą udane, a wzajemne uczucia odzyskają dawną moc. W zależności od chęci, na miejscu można się oddać słodkiemu lenistwu na plaży lub korzystać z tego, co oferuje ten piękny kraj oraz komfortowe hotele, dobrze przygotowane do obsługi turystów. Tym, co najważniejsze na tego typu wakacjach jest możliwość przebywania z bliską osobą bez widma codziennych obowiązków oraz dowolnego spędzania wolnego czasu.

Wspólne zwiedzanie śladami historii

Wiadomo, że morze, plaża, słońce i palmy stanowią podstawowe atuty tunezyjskich wakacji, jednak sporo turystów pragnie też zwiedzić najciekawsze rejony kraju, w którym przebywają i choć odrobinę zakosztować miejscowego folkloru. Dla par, chcących razem poznać uroki Tunezji, miejscowe hotele przygotowały bogatą ofertę wycieczek fakultatywnych, z których naprawdę warto skorzystać. Najbardziej charakterystyczna jest dwudniowa wyprawa na Saharę, podczas której można nie tylko na własne oczy zobaczyć pustynię, ale również zwiedzić podziemne pieczary i trzeci na świecie pod względem wielkości amfiteatr rzymski, który zachował się w lepszym stanie niż Koloseum. Inne żelazne punkty w tunezyjskich przewodnikach to oczywiście stolica kraju Tunis, starożytna Kartagina czy święte dla wyznawców islamu miasto Kairuan.

Piracka przygoda

Turyści nasyceni wrażeniami ze zwiedzania znanych, historycznych miejsc mogą dla odmiany oddać się przyjemnej rozrywce na pokładzie pirackiego statku przemierzającego przybrzeżne wody Morza Śródziemnego śladem najpiękniejszych zatoczek i portów. Kilkugodzinny relaks połączony z eleganckim obiadem i podziwianiem niesamowitych krajobrazów na pewno okaże się niezapomnianą rozrywką dla każdej pary.

Spacery, bazary, czyli kolorowa Tunezja

kolorowa plaża w tunezji

Nie wszystko trzeba planować. Można po prostu wybrać się na spontaniczny spacer miejskimi uliczkami, odwiedzić lokalne bazary i wybrać najciekawsze pamiątki dla siebie i bliskich, które będą przypominały ten egzotyczny kraj. Warto zaopatrzyć się w aromatyczne przyprawy, oryginalne wyroby z ceramiki czy drewna lub charakterystyczne dla tego regionu ręcznie tkane dywany o unikatowym, etnicznym wzornictwie. W Tunezji żadna para nie będzie się nudzić, a niepowtarzalna atmosfera tego kraju bez wątpienia udzieli się wszystkim turystom.