Gwarancja słońca na długi weekend – majówka w Tunezji

wakacje w tunezji

Gwarancja słońca na długi weekend – majówka w Tunezji

Kategoria:Wakacje

Kiedy w Polsce z pogodą bywa różnie, majowa aura w Tunezji zachwyca pełnią słońca oraz przyjemną temperaturą. Jak zaplanować długi majowy weekend, by nie tylko wypocząć na rajskiej plaży, ale też poznać lokalną kulturę i przeżyć niezapomnianą przygodę?

Dobry nocleg to podstawa

Najpopularniejsze kurorty Tunezji powstają na jej wschodnim wybrzeżu, gdzie stare, arabskie zabudowania spotykają się z nowoczesną architekturą oraz lazurowymi wodami Morza Śródziemnego. Kiedy w Polsce wszyscy biorą wolne i popularne miejsca oblegane są przez rzesze turystów, tunezyjskie kurorty zachęcają spokojną atmosferą z dala od zgiełku charakterystycznego dla szczytu sezonu. To doskonały czas, żeby wynająć hotel w najbardziej dogodnej lokalizacji. My polecamy malownicze okolice zatoki Hammamet, a także bardzo kameralne miasteczko Monastir czy Mahdia oraz przepełnione rozrywkami Sousse.

Krótki wypad pełen przygód

Nawet jeśli wybierasz się do Tunezji tylko na kilka dni, możesz zaplanować czas w taki sposób, żeby do kraju przywieźć zarówno piękną opaleniznę, jak i moc wspaniałych wspomnień. Pomocne okażą się biura podróży, dzięki którym nie będziesz martwić się o organizację przelotu, transportu z lotniska czy noclegu, co pozwoli zaoszczędzić Ci sporo czasu. Dodatkowo możesz wybrać wariant all inclusive lub częściowe wyżywienie. Zaoszczędzony czas poświęć z kolei na błogi relaks przy hotelowym basenie, morskie kąpiele czy spacery po zaułkach starego miasta. Jeśli chciałbyś zrobić coś naprawdę fascynującego, w ciągu jednego dnia możesz na przykład wybrać się na wyprawę na pustynię, a po powrocie spróbować snorkelingu, czyli nurkowania z maską na powierzchni wody.

Rodzinna majówka

Organizacja wyjazdu w gronie najbliższych bywa nie lada wyzwaniem, zwłaszcza jeśli jadą również dzieci. W tej kwestii Tunezja okazuje się świetną lokalizacją, gwarantującą moc atrakcji zarówno dla najmłodszych, jak i spokojny wypoczynek oraz ciekawe rozrywki dla tych nieco starszych. Tutejsze kurorty witają gości komfortowymi, rodzinnymi apartamentami, placami zabaw, parkami rozrywki oraz centrami SPA. Dzieciom z pewnością spodobają się baseny ze zjeżdżalniami, a także możliwość uczestniczenia w warsztatach animacyjnych. Na odwiedzających przez cały rok czekają restauracje serwujące smaczną kuchnię, bary oraz ciekawe wycieczki fakultatywne.

Najlepszy czas na poznanie kultury Tunezji

Najważniejsze zabytki dostępne są przez cały rok, a dużym plusem zwiedzania poza ścisłym sezonem są oczywiście mniejsze kolejki, mniejsze tłumy, a także lepsze ceny. Warto pamiętać, że zanim zacznie się wakacyjny turystyczny zgiełk, mieszkańcy chętniej wychodzą na ulice, przesiadują przy swoich domach i uczestniczą w różnego rodzaju obchodach, na przykład z okazji święta wiosny w Tabarce czy Festiwalu Dzikiej Róży w urokliwym górskim Zaghouan. To doskonały czas, żeby na chwilę się zatrzymać i poznać lokalną tradycję oraz kulturę. Takie doświadczenia na długo zostaną w Twojej pamięci i uczynią wyjazd wyjątkowym.