Hotel czy pensjonat – co wybrać, jadąc na Korfu?

wakacje w grecji

Hotel czy pensjonat – co wybrać, jadąc na Korfu?

Kategoria:Wakacje

Urlopu w Grecji nie trzeba nikomu specjalnie zachwalać, gdyż zawsze było to jedno z najchętniej wybieranych przez turystów miejsc na letni wypoczynek. Goście odwiedzający ten cudowny kraj, znajdą tu wszystko, czym zazwyczaj zachęca się turystów w kolorowych folderach wakacyjnych. Wspaniała atmosfera, przyjazny klimat, słońce, urokliwe plaże, malownicze miasteczka i pyszne jedzenie to tylko niektóre z największych atutów tego państwa. Przyjeżdżający tu turyści mają do wyboru nie tylko Grecję kontynentalną, ale również wiele uroczych wysp charakteryzujących się niesamowitymi widokami i wieloma nieodkrytymi jeszcze przez masową turystykę zakątkami. Jedną z takich wysp, jest uważana za najbardziej zieloną ze wszystkich pozostałych – Korfu.

Dla wymagających i lubiących komfort

Każdego roku na tę przepiękną wyspę przybywa około miliona turystów, dlatego baza turystyczna jest tu dobrze przygotowana i zróżnicowana. Właściwie na każdym z wybrzeży napotkamy większe lub mniejsze kurorty oferujące noclegi w różnym standardzie, co pozwala na wybór oferty zgodnie z indywidualnymi oczekiwaniami i możliwościami finansowymi. Wczasowicze, którzy uwielbiają dobrze zorganizowane hotele, zapewniające pełną obsługę i wyżywienie oraz basen, bez trudu znajdą tego typu obiekty np. na północno-wschodnim wybrzeżu w znanych miejscowościach turystycznych Acharavi lub Roda. Tutejsze położone tuż przy plaży hotele, często charakteryzują się doskonałą infrastrukturą sportową, eleganckimi basenami, animacjami dla dzieci i dorosłych, zabiegami SPA i wszechobecnym komfortem. Podobny standard znajdziemy na zachodnim wybrzeżu w przepięknej, malowniczej miejscowości Paleokastritsa lub w znanym we wschodniej części miasteczku Dassia. Wiadomo jednak, że tam gdzie jest najbardziej rozwinięta infrastruktura turystyczna, jest też najwięcej ludzi, są to zatem rejony przeznaczone dla osób, którym to nie przeszkadza.

Dla tych, którzy szukają spokoju

Charakterystyczną cechą turystyki w Grecji jest fakt, że bardzo łatwo można tu znaleźć fantastyczne oferty noclegów w niedużych, kameralnych pensjonatach nawiązujących do lokalnych tradycji architektonicznych i tutejszego stylu życia. Jest to wspaniała propozycja dla osób nieprzepadających za mieszkaniem w przeludnionych, luksusowych hotelach pozbawionych atmosfery danego kraju. Dodatkowo podczas pobytu w rodzinnym hoteliku, można „zaprzyjaźnić się” z właścicielami, którzy często są bardzo otwartymi ludźmi, chętnymi do rozmowy z turystami. W ten sposób znacznie łatwiej poznać kulturę, kuchnię i obyczaje kraju oraz poczuć prawdziwy grecki klimat. Tego typu obiekty turystyczne można znaleźć właściwie na całej wyspie zarówno w większych kurortach, jak i w małych wioskach jak np. Almyros, Nissaki czy Barbati.

Odkrywaj Korfu Niezależnie od tego, na jaki rodzaj zakwaterowania się zdecydujemy, będąc na Korfu, naprawdę warto zapuścić się w odleglejsze zakątki i poznać uroki wyspy. W tym celu można wypożyczyć samochód, skuter lub nawet rower i samodzielnie odkrywać tutejsze cuda jak np. starówka w stolicy, która ma tę samą nazwę, co sama wyspa, turkusowe zatoki, niesamowite skały wystające z morza czy też legendarny skalny tunel Canal d’Amour. Wyspa ma tyle atrakcji, że właściwie trudno się zdecydować, od której zacząć zwiedzanie, ale jedno jest pewne – wszystkie są warte zobaczenia.