Doskonała zabawa gwarantowana! Najlepsze miejsca w Bułgarii na wakacje z dziećmi

wakacje z dziećmi w Bułgarii

Doskonała zabawa gwarantowana! Najlepsze miejsca w Bułgarii na wakacje z dziećmi

Kategoria:Wakacje

Kiedy w końcu przychodzi upragniony urlop, marzymy o tym, żeby oderwać się od problemów codzienności. Wielu rodziców staje wtedy przed dylematem, jak zorganizować ten wyjątkowy czas, żeby porządnie odpocząć, a jednocześnie zapewnić pociechom mnóstwo atrakcji. Z pomocą przychodzą hotele z animacjami dla dzieci, a my podpowiadamy, jakie pomysły przygotowały obiekty położone w słonecznej Bułgarii.

Bajkowa lokalizacja

Planując urlop z dzieckiem, warto pamiętać zarówno o komforcie samej podróży, jak i o odpowiednich warunkach już na miejscu. Bułgaria jest pod tym względem idealnym rozwiązaniem — samolotem można tam dotrzeć całkiem szybko, dzięki czemu pociecha się nie zmęczy, a w hotelu na gości czekają przestronne apartamenty oraz atrakcyjne strefy rozrywki. Kurorty oferują ośrodki przygotowane specjalnie dla rodzin z dziećmi. Otacza je dużo zieleni, a w pobliżu znajdują się piękne, piaszczyste plaże. Najciekawsze hotele tego typu znajdują się w okolicy słynnego Słonecznego Brzegu, czyli miasta tuż przy rozległej, złocistej plaży.

Hotel z animacjami dla dzieci

Czy bliskość plaży wystarczy, żeby wakacje były udane? Być może tak, ale my zachęcamy do zabrania pociechy w miejsce pełne dodatkowych atrakcji. Wiele bułgarskich kurortów oferuje na przykład obecność polskiego animatora, który zainspiruje małych odkrywców do poznawania świata. W czasie gdy dzieci będą bawić się z rówieśnikami pod opieką doświadczonego instruktora, rodzice będą mogli udać się na spacer tylko we dwoje czy wylegiwać się nad ciepłym morzem. Animatorzy zabiorą pociechy do dziecięcych klubików z książkami, kolorowankami oraz mini kinem, zorganizują konkursy sportowe, dyskoteki i różnorodne warsztaty — na przykład z tworzenia wakacyjnych pamiątek czy śpiewu. I bez względu na to, jaki temperament ma pociecha, jedno jest pewne — w Bułgarii każdy mały turysta odkryje zajęcie idealne dla siebie!

Parki rozrywki

dzieci na wakacjach w Bułgarii

Bułgarskie hotele słyną z doskonałej infrastruktury, jeśli chodzi o tereny przeznaczone na strefy zabawy. Na terenie ośrodków tworzy się boiska przeznaczone do uprawiania różnorodnych sportów, w tym siatkówki, piłki nożnej czy tenisa. Takie obiekty z pewnością spodobają się starszym dzieciom spragnionym aktywności. Nie brakuje też miejsc doskonałych do wodnych zabaw — basenów z krętymi zjeżdżalniami, biczami wodnymi oraz komfortowymi leżakami. Dla najmłodszych gości przygotowano bezpieczne brodziki i mniejsze zjeżdżalnie, dobrze wyposażone i nowoczesne place zabaw, dmuchańce, a także mnóstwo zieleni, na której można do woli grać w piłkę.

Wakacje z dziećmi wcale nie muszą być męczące, a wakacje z rodzicami wcale nie muszą być nudne! Na koniec jeszcze jedna porada — warto dowiedzieć się, jakie wycieczki fakultatywne proponuje wybrane przez nas biuro podróży. Zorganizowana wyprawa to doskonały sposób, żeby wykształcić w młodym człowieku zamiłowanie do innych kultur, a przy okazji wspólnie spędzić czas, który pozostanie w pamięci na długo.