Egipt – raj, w którym mówi się po angielsku

wakacje w egipcie

Egipt – raj, w którym mówi się po angielsku

Kategoria:Wakacje

zJęzykiem urzędowym obowiązującym w Egipcie jest arabski. Natomiast mieszkańcy zazwyczaj posługują się swoistą mieszkanką języka egipsko-arabskiego. Egipt od lat jest jednym z najpopularniejszych miejsc, do którego przyjeżdża co roku wielu turystów z całego świata. Stąd znaczna część mieszkańców, zwłaszcza tych pracujących w usługach i handlu, zna dobrze język angielski. Służy im do codziennej komunikacji z turystami. Dlatego gwarantujemy Ci, że z pewnością łatwo się porozumiesz po angielsku w Egipcie z większością poznanych Ci mieszkańców.

A jak jest z Twoim angielskim? Jesteś przygotowany do wymarzonej podróży w nieznaną Ci dotąd kulturę? Jeśli czujesz, że masz pewne zaległości, nie przejmuj się na zapas, chętnie pomożemy Ci przypomnieć choć odrobinę język oraz przyswoić na nowo podstawowe zwroty. Przede wszystkim ważne, żebyś podczas rozmowy był wypoczęty (w końcu to urlop) oraz zrelaksowany. Pamiętaj, że wszystkiego można się nauczyć, zwłaszcza najpopularniejszego obecnie języka angielskiego, z którym na pewno z powodu jego nagromadzenia m.in. w mediach czy reklamie, jesteś choć trochę osłuchany.

Hello, how much is it? – przydatne zwroty po angielsku

Zacznijmy od zwrotów związanych z pobytem na lotnisku. Wówczas powinieneś wiedzieć m.in., iż „gate” oznacza stanowisko lotu, a „lounge” to poczekalnia. Gdy Twój samolot będzie opóźniony, zauważysz napis „delayed”. „Departures” oznacza odloty, natomiast „arrivals” znajduje się w pobliżu miejsc przylotowych.

O ile lotnisko z powodu natłoku ludzi oraz częstego, panującego tam zamieszania może stanowić wyzwanie dla osób mniej znających język angielski, natomiast jeśli chodzi o hotel, ważne, żebyś pamiętał parę zdań np. jak poprosić o wskazanie drogi do Twojego pokoju. „Where can I find my room?” („Gdzie znajdę swój pokój?”) czy „When is breakfast served?” („kiedy podawane jest śniadanie?”) – te zdania są jednymi z wielu podstawowych zwrotów, które dobrze jest znać przy przyjeździe do Egiptu. Są to jedynie małe, przykładowe fragmenty wiedzy z języka angielskiego, którą trzeba posiadać tuż przed wylotem.

Pomysły, jak ułatwić sobie komunikację na wakacjach

Jeśli nie czujesz się dobrze podczas rozmowy w obcym języku, pamiętaj, że każdy będzie tam inaczej wymawiał dane słowa i każdy będzie miał trochę inny akcent. Dlatego najważniejszym sposobem skutecznego porozumienia się np. na targu czy na lotnisku, jest nieprzejmowanie się swoją wymową czy gramatyką. Nie musisz mówić po angielsku idealnie. Skutek w tym przypadku jest jedynym celem. Dlatego koniecznie zabierz ze sobą książki, mini słowniki czy rozmówki polsko-angielskie. Jeśli tak Ci będzie łatwiej, zainstaluj też aplikacje do nauki języka w swoim telefonie. Ćwicz też, oglądając telewizję czy słuchając programów po angielsku.

Życzymy Ci skutecznej i owocnej komunikacji z innymi w Egipcie oraz wspaniałych, niezapomnianych przeżyć podczas Twoich wymarzonych wakacji. Trzymamy także kciuki za powodzenie Twoich rozmów w języku angielskim!