Hammamet – turystyczny raj o każdej porze roku

Hammamet - turystyczny raj

Hammamet – turystyczny raj o każdej porze roku

Kategoria:Wakacje

Nie wiemy, czy zdajesz sobie z sprawę z tego, ale jeśli zdecydowałeś się wybrać na wymarzone wakacje do Tunezji, po prostu trafiłeś w dziesiątkę. Luksusowe kurorty, piękne piaszczyste plaże i mnóstwo promieni słonecznych – to tylko nieliczne atrakcje, które czekają na Ciebie w Hammamet. Dlatego uważamy, że masz naprawdę duże szczęście. W dodatku podpowiemy Ci, w jakich okresach w zależności od tego, czego oczekujesz po urlopie, warto polecieć do Tunezji. Zapraszamy na wędrówkę po wspaniałym, afrykańskim klimacie, w miejscu, gdzie zabawa kończy się dopiero o świcie.

Pogoda w Hammamet jest pod wpływem klimatu śródziemnomorskiego oraz kontynentalnego (wewnętrznego). W skrócie można go opisać jako bardzo łagodny, który posiada suche i gorące lato. Właśnie w tę porę roku Hammamet zachwyca mocą turystycznych atrakcji. Imprezy, towarzyskie spotkania oraz plaże z lazurowym morzem, na których można opalać się godzinami… Prawda, że brzmi to jak bajka? Zdecydowanie latem Hammamet ją przypomina. Jeśli jednak wolisz raczej odpoczynek przy optymalnej temperaturze około 20 stopni Celcjusza oraz raczej prywatną atmosferę w kurorcie, nie decyduj się na urlop w czasie trwania gorącego okresu wakacyjnego w Tunezji. Natomiast ta pora roku sprawdzi się idealnie, gdy planujesz wypad w większym gronie, które kocha temperatury powietrza powyżej 30 stopni Celsjusza.

Wiosną pustynia wygląda najpiękniej

Chcesz spokojnie wypocząć w ciepłej, lecz niezbyt gorącej atmosferze? Wiosna w Hammamet jest do tego czasem wprost idealnym. To wspaniały okres na pustynne spacery, zwiedzanie okolicy czy błogi odpoczynek na plaży. Dobrą wiadomością jest fakt, że od połowy marca temperatura znacznie wzrasta. Dzięki temu można podróżować w zwiewnych, lekkich ubraniach bez narzekania na zbyt wysoką temperaturę. Średnio od marca do maja wzrasta ona stopniowo od 20 do 29 stopni Celsjusza. Jeśli lubisz tego typu pogodę, to Hammamet wiosną okaże się dla Ciebie wprost idealny.

Ciepła i atrakcyjna tunezyjska zima

Podczas gdy w Polsce sypie bardzo dużo śniegu, wieją wiatry i padają deszcze, w Tunezji tylko przez większość czasu świeci słońce! Wakacyjna pogoda, przyjemne ciepło gwarantują wspaniałą atmosferę, by spędzić w Hammamet święta Bożego Narodzenia, Sylwestra czy Nowy Rok. Czeka Cię wówczas około ośmiu godzin nieprzerwanego słońca w ciągu dnia przy temperaturze wahającej się między 15 a 20 stopniami Celsjusza. Wtedy również masz ogromną szansę na przeżycie klimatycznych, prywatnych zimowych wakacji, ponieważ Tunezja jest zazwyczaj odwiedzana przez turystów w okresie letnim.

Polecamy Ci koniecznie sprawdzić, kiedy wypada muzułumańskie święto Ramadan. W jego okresie wprost niemożliwe jest kupienie alkoholu czy załatwienie ważnej sprawy. Instytucje publiczne i banki są czynne w Ramadan przez bardzo krótki czas w ciągu dnia roboczego. Święto trwa miesiąc, a jego data jest zawsze ruchoma.

Wybrałeś już odpowiednią porę roku dla siebie? Zatem życzymy mocy pozytywnych wrażeń i cudownych wakacji w Hammamet.