Marsa Alam – kiedy na urlop?

urlop w marsa alam

Marsa Alam – kiedy na urlop?

Kategoria:Wakacje

Egipt jest niesamowity i zjawiskowy. To wyjątkowe miejsce, zwłaszcza dla turystów, którzy mogą świetnie się tam bawić o każdej porze roku. Jedne obszary są bardziej przeznaczone do zwiedzania i błogiego odpoczynku w kurorcie, inne natomiast służą przebywaniu na plaży i błogiemu lenistwu. Jest to uwarunkowane zmianą pogody, która w Marsa Alam nigdy nie zachodzi diametralnie. Planujesz spędzić tam swój wymarzony urlop? To świetnie, w tym tekście przedstawimy Ci szczegółowo miesiące, w których najlepiej odpoczywać w tej części Egiptu.

Chyba każdy wie, że w Marsa Alam zazwyczaj panuje bardzo duże nasłonecznienie. Egipt bywa bardzo gorący, ponieważ leży w strefie klimatycznej określanej jako zwrotnikowo sucha. Jeśli planujesz tam swój urlop, zapewne kochasz słońce i mocno piaszczyste, ciepłe plaże. Marsa Alam ma doskonałe położenie geograficzne. Pogoda tam, jak na klimat zwrotnikowy suchy, jest dość zmienna, dlatego, już teraz zastanów się, co w Twoim urlopie będzie najważniejsze. Jakie czynności będą pochłaniały Cię najbardziej? Czego oczekujesz po wakacjach spędzonych w Marsa Alam?

Styczeń, luty… i inne miesiące zimowe

Styczeń jest uwielbianym miesiącem przez turystów na wycieczkę do Marsa Alam. Wielu z nich uważa, że jest to idealny czas na odpoczynek właśnie w tej części Egiptu. W tych dniach rzadko pada deszcz, a temperatura średnio wynosi dwadzieścia kilka stopni Celsjusza. Jest to doskonały miesiąc na zwiedzanie, wycieczki po rzece Nil czy odpoczynek w kurorcie. Słońce nie będzie doskwierać Ci w dzień zbyt mocno, a w nocy odczujesz doskonałą temperaturę do sennego relaksu, która zazwyczaj nie spada poniżej kilkunastu stopni Celsjusza. Za mały minus można uznać często wiejący wiatr oraz fakt, że w styczniu czy lutym, dni w Marsa Alam są krótkie w porównaniu do tych letnich. Zatem gorąco Ci polecamy wybrać kurort o wyższym standardzie – ze SPA, basenem, dyskoteką i innymi turystycznymi atrakcjami. Pośród innych turystów, zapewne spotkasz wiele zakochanych par, starszych małżeństw bądź rodziny z dziećmi przyjeżdżającymi na ferie zimowe.

Podobnie, jeśli chodzi o warunki klimatyczne panujące w tej części Egiptu, jest również listopadzie i grudniu. Wówczas dzień z reguły trwa około 8 godzin i często podczas niego świeci słońce, natomiast noce bywają chłodniejsze (około 15 stopni). Dlatego na wieczorne spacery, zawsze warto mieć ze sobą lżejsze okrycie wierzchnie.

Egipskie lato to wyzwanie dla Europejczyka

Lubisz upały? Kochasz, gdy temperatura sięga ponad trzydziestu stopni? Na nic nie czekaj, koniecznie jedź w lipcu lub sierpniu do Marsa Alam. Czasem powietrze będzie tam tak ciepłe, że wraz z gorącym słońcem, jest wprost idealne dla mocnej opalenizny. Jeśli jednak źle znosisz temperaturę około 40 stopni, z całą stanowczością odradzamy Ci spędzanie lata w Egipcie. Ten czas sprawdzi się wyłącznie wśród najwytrwalszych miłośników dużego słońca.

Zdecydowałeś się już na któryś z wakacyjnych terminów? Zatem życzymy wspaniałego urlopu w Marsa Alam.