Bezpiecznie i przyjemnie podczas Twoich wakacji w Bułgarii

przyjemne wakacje w bułgarii

Bezpiecznie i przyjemnie podczas Twoich wakacji w Bułgarii

Kategoria:Wakacje

Wybrałeś Bułgarię na swoje wymarzone i być może wytęsknione wakacje pod palmami. Chociaż zapewne zrobiłeś już wiele, by się do nich przygotować, zastanawiasz się – czy o czymś przypadkiem nie zapomniałem? Otóż, jeśli zadbałeś o bezpieczeństwo swoje i bliskich podczas wypoczynkowego urlopu, Bułgaria będzie dla Ciebie rajem, z którego będziesz wyjeżdżał z pięknymi wspomnieniami. Natomiast, jeśli nie czujesz się odpowiednio w tym aspekcie przygotowany, usiądź wygodnie, a my podpowiemy Ci wszystko, co powinieneś wiedzieć o bezpiecznym wypoczynku w Bułgarii.

Przede wszystkim zadbaj o wybranie jednej, dwóch lub trzech osób, którym ufasz i jesteś pewien, że w trudnej sytuacji Cię nie zawiodą. Wybierz już teraz te numery w kontaktach telefonu i dodaj do każdej nazwy skrót ICE (In Case of Emergency), oznaczający dosłownie: w razie nagłego wypadku. Gdy coś niepożądanego stanie się podczas Twoich wakacji, z tymi ludźmi skontaktuje się pomoc medyczna w sprawie Twojego stanu zdrowia. Zadbaj również o to, by mieć nazwy kontaktu i numery telefonów na kartce w swoim portfelu. Dodatkowo możesz wykupić ubezpieczenie podróżne, które świetnie sprawdza się w nagłych, trudnych sytuacjach życiowych.

Również porządna apteczka z niezbędnymi lekami jest niezbędna podczas wyjazdu za granicę kraju. W razie, gdybyś to Ty musiał wezwać pomoc, podajemy podstawowe numery telefonów obowiązujące na terenie Bułgarii: pogotowie ratunkowe – 150, policja – 166, straż pożarna – 160. W tym kraju działa również międzynarodowy numer 112.

Dobry bagaż oraz wysokiej jakości jedzenie

Świetnie spakowana, przemyślana walizka pomoże zaoszczędzić dużo czasu oraz uprzyjemnić pobyt za granicą. Dlatego zdecydowanie nie zabieraj zbyt dużo ubrań czy kosmetyków. W Bułgarii wystarczą Ci jedynie letnie oraz przewiewne ubrania, dobre okulary przeciwsłoneczne oraz czapki, chusty lub kapelusze ochraniające przed nadmiernym słońcem. Jeśli planujesz spacerować po lesie, zaopatrz się w wygodne buty oraz w garderobę mocno zakrywającą części ciała. Weź też kremy z wysokim filtrem UV – unikniesz w ten sposób niepotrzebnych oparzeń słonecznych.

Egzotyczne, zagraniczne jedzenie zachwyca każdego turystę. Wszyscy chcą spróbować oryginalnych i niecodziennych potraw. Bułgaria jest obfita w smaczne jedzenie i ciekawe, pyszne napoje. Jednak nigdy nie korzystaj z restauracji czy barów, w których spodziewasz się pożywienia zrobionego z niskiej jakości produktów. Historia zna wiele przypadków zatruć pokarmowych na wakacjach. Staraj się wybierać takie lokale, o których słyszałeś bądź wiesz, że serwują wyłącznie jedzenie przygotowane z dobrych składników. W dodatku pij dużo wody mineralnej, ona zawsze wspomaga korzystnie organizm, a w niektórych przypadkach, potrafi być niezwykle lecznicza. Nie kupuj jednak wody z niesprawdzonych źródeł, bo jej wypicie może przynieść negatywne skutki.

Mamy nadzieję, że pomogliśmy w Twoich przygotowaniach do podróży. Życzymy niesamowitych  i udanych wakacji w słonecznej Bułgarii.