Tunezja – zadbaj o swoje bezpieczeństwo na wakacjach

bezpieczne wakacje w tunezji

Tunezja – zadbaj o swoje bezpieczeństwo na wakacjach

Kategoria:Wakacje

Tunezja to wyjątkowe miejsce na wypoczynek. Piękne plaże, wspaniałe zabytki oraz dużo rozrywek specjalnie dla turystów – te i inne liczne atrakcje na pewno nie zawiodą Cię podczas urlopu. Nie zapominaj jednak o najważniejszym, czyli własnym bezpieczeństwie. Nigdy nie wiesz, co może Ci się przytrafić, dlatego już teraz razem z nami skorzystaj z zasady „przezorny zawsze ubezpieczony”. Podpowiemy Ci w kilku prostych wskazówkach, jak łatwo ubezpieczyć się przed nieprzyjemnymi sytuacjami. Gwarantujemy, że Twój komfort podczas wakacji w Tunezji wzrośnie co najmniej o 100 proc.

Nie wiemy, czy zdajesz sobie sprawę, jak ważne jest ubezpieczenie podróżne. Gwarantuje ono zwrot kosztów za niespodziewany powrót do kraju, darmowy transport czy bezpłatną opiekę medyczną w Tunezji. Jego ceny zaczynają się od niewielkich kwot w porównaniu z całym kosztem wymarzonej wycieczki, a zapewne sam przyznasz, że mogą dać duże poczucie bezpieczeństwa podczas urlopu. Jeśli nie wykupiłeś ubezpieczenia podróżnego, polecamy Ci zrobić to już dzisiaj.

Skrót ICE podstawą w każdym telefonie na wakacjach

Słyszałeś o tym, jak zapewnić służbom ratunkowym w razie wypadku kontakt z Twoimi bliskimi? Wystarczy, że przy ich nazwach w książce telefonicznej Twojego smrtfona dodasz drukowanymi literami międzynarodowy skrót „ICE” oznaczający z angielskiego „In Case of Emergency” (w razie nagłego wypadku). Wtedy zawsze będziesz miał pewność, że w prosty sposób Twoja rodzina i przyjaciele zostaną powiadomieni o stanie Twojego zdrowia. Dlatego też noś przy sobie ładowarkę lub powerbank i miej włączony telefon. To ułatwi Ci także korzystanie z map, dzięki którym w łatwiejszy sposób będziesz mógł poruszać się po Tunezji. W swoim telefonie udostępniaj bliskim także co jakiś czas swoją lokalizację.

Możesz też zapisać kontakty ICE na kartce i schować je w portfelu, w razie gdyby Twój telefon uległ zniszczeniu lub zagubieniu. Przygotuj się również na wezwanie pomocy i naucz się na pamięć podstawowych międzynarodowych numerów ratunkowych. Są to: 112 – numer alarmowy działający na terenie całej Unii Europejskiej, potrzebny zwłaszcza podczas samej podróży, lub 190 – tunezyjskie pogotowie, 198 – tamtejsza straż pożarna i 197 to numer policji działającej na terenie Tunezji. 

Mądry turysta to ten, który ma apteczkę w bagażu

Zapewne planujesz spakować lub spakowałeś kremy z filtrem UV, kosmetyki do pielęgnacji ciała i twarzy oraz leki, które bierzesz na co dzień. Jeśli chorujesz na coś poważnego, weź medykamenty na zapas. Nigdy nie wiesz, czy ich większa ilość nie przyda Ci się w trudnej sytuacji. Oprócz tego, do swojej apteczki koniecznie spakuj oddzielnie: tabletki przeciwbólowe i przeciwgorączkowe, plastry, bandaż, nożyczki i pęsetę. Jeśli chorujesz na przewlekłe dolegliwości lub masz inne sugestie dotyczące potrzebnych leków, również zabierz je ze sobą.

Życzymy Ci bezpiecznych i komfortowych wakacji oraz samych wspaniałych przeżyć w fantastycznej i pięknej Tunezji.