Bezpieczne i komfortowe wakacje w Egipcie

komfortowe wakacje w egipcie

Bezpieczne i komfortowe wakacje w Egipcie

Kategoria:Wakacje

Wkrótce wybierasz się do Egiptu na swoje wymarzone wakacje. Gratulujemy Ci wspaniałego wyboru, bo ten kraj potrafi zachwycić każdego turystę. Jednak warto pamiętać o podstawowych zasadach, które obowiązują na urlopie za granicą. Przede wszystkim najważniejsze jest Twoje bezpieczeństwo, o które zadbaj już dziś. Przedstawimy Ci poniżej kilka krótkich porad, zapewniających całkowity komfort na wakacjach.  Wówczas gwarantujemy, że będziesz się czuł w Egipcie o wiele bezpieczniej, przez co Twoje wczasy mogą być całkowicie radosne, błogie i pozbawione zbędnych trosk.

Dobrze wiesz, że wszystko może się zdarzyć. Nie bądźmy pesymistami, ale czasem jest tak, że na niektóre sytuacje po prostu nie mamy wpływu. A wypadek, mniejszy lub większy może spotkać każdego. Dlatego podczas swoich wakacji w Egipcie koniecznie zadbaj o stały kontakt z rodziną. Jeśli nie masz zapisanych wszystkich numerów, które mogą Ci się przydać, już teraz wyjmij z kieszeni smartfon i zacznij to robić. Przy najważniejszych dla Ciebie osobach i ich nazwach dodaj skrót ICE (ang. In Case of Emergency). Gdyby wydarzyło się coś niespodziewanego, służby ratownicze będą miały znacznie ułatwiony kontakt z Twoimi bliskimi. Sądzimy, że może być to dla nich i dla Ciebie bardzo ważne. Pamiętaj także o regularnym ładowaniu telefonu komórkowego.

Najważniejsze leki w Twojej apteczce

Bez podstawowych medykamentów nie warto wybierać się w żadną podróż zagraniczną, a już zwłaszcza do Egiptu. Inna pogoda, powietrze czy składniki potraw potrafią łatwo zaszkodzić turyście. Dlatego nie popełniaj błędów i koniecznie weź ze sobą osobno spakowane leki, m.in.: tabletki przeciwbólowe i przeciwgorączkowe, leki przeciw zatruciom pokarmowym, maść łagodzącą oparzenia, wapno lub inny lek przeciwalergiczny, krem z wysokim filtrem UV, plastry, bandaż, nożyczki i pęsetę, silny środek przeciw komarom, płyn do dezynfekcji ran. Swoją apteczkę możesz uzupełnić o dodatkowe leki, których zazwyczaj używasz. Jeśli masz jakąś chorobę wymagającą stałego leczenia, nie zapomnij wziąć na zapas odpowiednich preparatów.

Przezorny zawsze ubezpieczony

Jak już pisaliśmy wcześniej, nie każdą sytuację da się przewidzieć. Nie na wszystko możesz się ubezpieczyć prostymi metodami. Dlatego zadbaj o to jeszcze przed wyjazdem do Egiptu. Aby za wszelką cenę zminimalizować konsekwencje np. nagłego wypadku lub choroby, wykup ubezpieczenie podróżne. Ceny usługi od lat stają się coraz tańsze. Sprawdź, być może trafisz na korzystną promocję lub rabat. Ten niewielki wydatek w razie problemów zapewni Ci bezpłatną opiekę medyczną w Egipcie, zwrot kosztów podróży w razie nagłego powrotu do kraju czy pomoc w transporcie do domu albo pokrycie kosztów skradzionego bagażu. Sam widzisz, że ubezpieczenie podróżne zawsze warto mieć ze sobą na wakacjach. Daje ono dużą gwarancję komfortu i bezpieczeństwa za granicami Polski.

Życzymy Ci bezpiecznej podróży oraz całego wyjazdu, komfortowego powrotu do domu i wyłącznie wspaniałych doświadczeń w Egipcie.