Egzotyczna majówka w Egipcie

wakacje egipt

Egzotyczna majówka w Egipcie

Kategoria:Wakacje

Majówkowe wyjazdy z roku na rok zyskują na popularności. Coraz więcej osób tak planuje pracę, aby w czasie długiego weekendu zorganizować sobie maksymalnie dużo dni wolnych i odpocząć od obowiązków. To zachęca do bliższych lub dalszych wyjazdów i nacieszenia się pierwszymi promieniami słońca po długiej i szarej zimie. Ostatnio dużym zainteresowaniem cieszą się wyjazdy zagraniczne, szczególnie w rejony, gdzie na pewno będzie już ciepło i słonecznie. Dlatego sporo turystów decyduje się na wycieczkę do Egiptu – państwa, w którym za nieduże pieniądze można odpocząć od zimna oraz spędzić kilka dni w komfortowych i egzotycznych warunkach.

Warto tak daleko?

Dawniej, jeśli już jechało się na majówkę, to najczęściej gdzieś w pobliskie rejony. Dziś można się zastanawiać, czy opłaca się organizować dalszą, zagraniczną podróż jeszcze przed sezonem wakacyjnym i lecieć aż do Egiptu? Obserwując duży popyt na tego typu oferty, można stwierdzić tylko jedno – oczywiście, że się opłaca! Przede wszystkim za takim wyjazdem przemawia koszt, który jest porównywalny z wydatkami, jakie musimy ponieść na opłacenie krajowego urlopu w atrakcyjnym miejscu. Jeśli do tego dodamy niezbyt długi czas przelotu, gwarantowaną pogodę, niesamowite krajobrazy, komfortowy hotel z wyżywieniem all inclusive oraz moc atrakcji czekających na miejscu, wychodzi na to, że nie ma się co zastanawiać tylko rezerwować wycieczkę i pakować walizki!

Majowy weekend pełen atrakcji

Dni spędzone w Egipcie na pewno nie będą należały do nudnych. Obojętnie, czy na majówkę wybierze się rodzina, para zakochanych, grupa przyjaciół, czy też singiel – wszyscy znajdą tu ciekawe propozycje spędzenia wolnego czasu. Osoby lubiące zwiedzać, mogą skorzystać z wycieczek organizowanych przez hotele i biura turystyczne, by „na własne oczy” zobaczyć osławione piramidy, prawdziwą pustynię, Dolinę Królów, a nawet wybrać się na dłuższą wycieczkę do Jerozolimy. Turyści aktywni doświadczą w Egipcie mocnych wrażeń związanych z nurkowaniem, podziwianiem przepięknych i barwnych raf koralowych bądź z różnego rodzaju sportami wodnymi, takimi jak kitesurfing czy windsurfing. Jeśli przyjedziemy na majówkę z dziećmi, one również nie będą zawiedzione tym krajem. Czekają tu na nie atrakcyjne parki wodne i parki rozrywki, ciekawe animacje, hotele wyglądające jak bajkowe pałace oraz wycieczki kładami lub przejażdżki na wielbłądzie. Na koniec wszyscy mogą zanurzyć się w plątaninie wąskich uliczek, kolorowych sklepików, bazarów i lokalnych kafejek, których nie brakuje w egipskich kurortach.

Tydzień w raju Niezależnie od tego, czy pojedziemy do Hurghady, Marsa Alam, czy Sharm El Sheikh wszędzie możemy liczyć na piękną pogodę, błękitne niebo, piaszczyste plaże, egzotyczne widoki i różnego rodzaju rozrywki. Dlatego dla wszystkich, którzy są spragnieni słońca oraz chcą zregenerować siły i przeżyć ciekawą przygodę, wybór Egiptu na miejsce wypoczynku może okazać się przysłowiowym „strzałem w dziesiątkę”. Warto zdecydować się na tę podróż.