Zwiedzanie Egiptu – zabytki i atrakcje w Dahab

wakacje w egipcie

Zwiedzanie Egiptu – zabytki i atrakcje w Dahab

Kategoria:Wakacje

Kameralne Dahab przyciąga wyjątkowym klimatem niewielkiej nadmorskiej osady. To z pozoru odosobnione miejsce okazuje się prawdziwą skarbnicą fascynujących przygód i doskonałym punktem wypadowym, by odkrywać największe zabytki Egiptu.

Malownicze plaże

Miasteczko Dahab wyróżnia się na tle innych egipskich kurortów. W niemal każdym jego zakątku panuje spokojna, odprężająca atmosfera, z dala od zgiełku wielkich miast i tłumu turystów. Wystarczy udać się na tutejszą plażę, by poznać największe walory regionu – skaliste wzgórza, które zdają się wpadać wprost do morza, przezroczystą taflę wody i pochylone ku niej drzewa palmowe.

Podwodny świat Dahab

W Dahab można robić dużo więcej niż tylko leżeć na plaży i korzystać z orzeźwiających kąpieli morskich. Czyste wody Zatoki Akaba oferują dobre warunki do uprawiania różnorodnych sportów wodnych – windsurfingu oraz kitesurfingu, a także nurkowania. Dahab nazywane bywa nawet mekką nurków ze względu na strome morskie zbocza usłane tak zwanymi podwodnymi ogrodami, labiryntami oraz jaskiniami. To właśnie tu leżą słynne na całym świecie punkty nurkowe – Blue Hole czy Canyon, a dla początkujących organizowane są szkolenia oraz wyprawy, na przykład na wielbłądach w stronę wciąż nietkniętych raf, takich jak Ras Abu Gallum.

Wycieczka na Górę Świętej Katarzyny

Jedną z największych atrakcji turystycznych Półwyspu Synaj, na którym znajduje się Dahab, jest bez wątpienia wyprawa na najwyższy szczyt Egiptu – Górę Świętej Katarzyny. Jeśli nie masz ochoty podczas wakacji wędrować po wysokich górach, możesz wybrać się tylko do położonego u jej stóp prawosławnego monastyru. Stara, kamienna budowla wraz z górskim otoczeniem robią imponujące wrażenie na odwiedzających. Na zewnątrz pełna spokoju i majestatu, wewnątrz tętni życiem, a jej kręte uliczki, liczne placyki, wieżyczki oraz krużganki zachęcają do spacerowania.

Pustynne Safari

Okolica Dahab to przede wszystkim pustynne tereny, gdzie nieokiełznana przyroda spotyka się ze spokojnym, surowym krajobrazem. Żeby poznać ten niezwykły klimat, warto zdecydować się na wyprawę na wielbłądzie lub terenowym samochodem. Organizatorzy zabiorą Cię do najciekawszych miejsc, pokażą beduińskie wioski, punkty widokowe i kaniony. Nieco na północ od Dahab rozciąga się na przykład piękny Kolorowy Kanion, gdzie można przespacerować się interesującym korytarzem skalnym.

Wycieczka do Kairu

Dahab okazuje się też dobrym wyborem, jeżeli chciałbyś zwiedzić stolicę kraju Kair oraz okoliczne atrakcje, takie jak chociażby słynne piramidy. Wystarczy jednodniowa wycieczka, żeby zobaczyć monumentalny meczet Muhhamada Ali, Muzeum Egipskie, Kairską Wieżę oraz region Gizy, gdzie znajdują się wspomniane już piramidy oraz sfinks. Egipt to nie tylko ciepłe morze i piasek, ale też całe mnóstwo miejscowości, takich jak Dahab, gdzie czas płynie wolno, a obecność licznych atrakcji nie pozostawia wiele miejsca na nudę. I co najważniejsze, możesz je odkrywać praktycznie o każdej porze roku.