Greckie wyspy na niezapomniany urlop we dwoje

Grackie wyspy na urlop

Greckie wyspy na niezapomniany urlop we dwoje

Kategoria:Wakacje

Orzeźwiające morskie kąpiele, nastrojowe zachody słońca i urokliwe zakątki — Grecja swoim wyjątkowym klimatem zachęca do spędzania czasu tylko we dwoje. Zakochani najchętniej odwiedzają jej najpiękniejsze wyspy otoczone lazurowym morzem, gdzie czeka na nich wiele komfortowych hoteli. Zapraszamy w podróż po tych najbardziej romantycznych miejscach.

Mityczne Korfu

Ta zielona wyspa okazała się inspiracją nawet dla słynnego Homera i przez to występuje w jednej z najpiękniejszych historii miłosnych świata — dziejach Odyseusza i Penelopy. Żeby odkryć ten mistyczny klimat, wystarczy udać się na romantyczny spacer uliczkami tutejszych miasteczek, pełnych malowniczych tawern, kolorowych budynków oraz kwiatów. Dla spragnionych morskich atrakcji Korfu oferuje imponujące klify, a także liczne zatoczki idealne na spokojny wypoczynek. Tutaj znajduje się też zjawiskowy Kanał Miłości, czyli zatoka z błękitnym lustrem morza otoczona jasnymi skałami. Legenda głosi, że wystarczy kąpiel w jej spokojnych wodach, by osiągnąć szczęście w miłości.

Perła Wysp Jońskich

Grecka wyspa

Na słonecznym Zakynthos piękna przyroda stanowi tło do imponujących zabytków antycznej architektury. Zakochanym wyspa oferuje piaszczyste lub kamieniste plaże, otoczenie zielonych gajów oliwnych i pachnących ogrodów. U jej południowych wybrzeży leży urokliwa wysepka Cameo z prowadzącym do niej drewnianym mostkiem. Taka sceneria z całą pewnością spodoba się miłośnikom wspólnych fotografii i długich, romantycznych spacerów. Warto też udać się w rejs w okolice Blue Caves — zatoki zachwycającej krystalicznie czystą wodą oraz białym piaskiem.

Domowa atmosfera Krety

Grecja słynie z gościnności swoich mieszkańców, co szczególnie można odczuć podczas wakacji na Krecie. Warto spróbować tu pysznej śródziemnomorskiej kuchni, domowych win czy obecnych na każdym kroku oliwek i owoców. Romantycznej atmosferze sprzyja górzyste otoczenie, ustronne zatoki i wspaniałe zabytki. Kreta jest też idealnym miejscem dla par, które uwielbiają spędzać czas na pieszych wędrówkach, ale atrakcji nie zabraknie również dla pasjonatów błogiego wylegiwania się na plaży czy wodnych sportów.

Rodos pełne słońca

Rodos czaruje doskonałą pogodą oraz wieloma romantycznymi miejscami. Przechadzka wśród kamiennych zabudowań Starego Miasta Rodos umili niejeden wspólnie spędzony wieczór. Rodyjskie plaże są rozległe, a opływające je Morze Egejskie czyste i spokojne. Osobom poszukującym ekstremalnych wrażeń Rodos oferuje liczne miejscówki idealne do uprawiania popularnego kitesurfingu, nurkowania w poszukiwaniu kolorowych raf, ławic ryb i żółwi czy wędrówek po wszechobecnych tu zielonych wzgórzach.

Nic tak nie łączy jak długie rozmowy w malowniczym otoczeniu, pasjonujące przygody czy romantyczne zachody słońca. Wszystko to z całą pewnością można przeżyć na jednej z greckich wysp, które dodatkowo pełne są wygodnych kurortów, modnych restauracji i serdecznych ludzi, dzięki czemu pobyt we dwoje z pewnością okaże się niezapomniany.
Zapoznaj się z pełną ofertą dostępnych miejsc pod adresem:
coraltravel.pl