Korfu – 3 najpiękniejsze miejsca dla zakochanych

Grecka wyspa Korfu

Korfu – 3 najpiękniejsze miejsca dla zakochanych

Kategoria:Wakacje

Paryż, Rzym czy Wenecja są prawdziwą mekką dla zakochanych par, tymczasem my zachęcamy do zabrania drugiej połówki poza utarte szlaki i spędzenia urlopu tylko we dwoje na zielonej wyspie Korfu. Jej uroki można wymieniać bez końca, a jeśli chcecie poznać najbardziej romantyczną odsłonę wyspy — koniecznie przeczytajcie artykuł, zarezerwujcie hotel i ruszajcie w drogę!

Miasto Korfu wieczorową porą

Stolica wyspy wita odwiedzających imponującym Starym Miastem, którego urokliwe uliczki wypełnione zabytkami przeniosą Was do czasów antycznej i średniowiecznej Grecji. Zakochanym polecamy spacer po starówce wieczorem, kiedy mija miejski zgiełk, a powietrze wypełnia rześka morska bryza. Możecie przysiąść przy jednej z wielu fontann lub spróbować lokalnej kuchni w tradycyjnej tawernie. W ciągu dnia koniecznie wybierzcie się na wycieczkę po murach Starej lub Nowej Fortecy, skąd rozciąga się zachwycający widok na Morze Jońskie oraz piękna panorama całego miasta. A może poszukacie dorożkarza, który zabierze Was na przejażdżkę po najciekawszych zakątkach miasta i podzieli z Wami ciekawą opowieścią?

Rajskie plaże

Korfu słynie z lazurowego morza oraz z szerokich plaż, gdzie warto się poddać chwilom relaksu. Okolicę miasta Korfu charakteryzuje kamienisty brzeg, dzięki czemu można podziwiać ciekawe podwodne formacje znajdujące się pod lustrem czystej wody. W tym regionie temperatura morza jest najwyższa na całej wyspie, a otoczenie zielonych wzgórz i obecność kameralnych zatok zachęca do spędzania czasu we dwoje. W poszukiwaniu piaszczystych plaż warto udać się na północ wyspy, gdzie leży na przykład słynna Sidari Beach. Biały piasek i błękitna woda umilą wspólnie spędzone chwile. W pobliżu rozciąga się jedno z najpiękniejszych miejsc na całym Korfu — słynny Kanał Miłości, którego odwiedzenie podobno zapewnia szczęście w związku.

Wyspa Korfu w dzień

Zachód słońca na wzgórzu Angelocastro

Jedną z najbardziej romantycznych atrakcji jest bez wątpienia wspólne podziwianie zachodu słońca. Na całym Korfu można znaleźć wiele miejsc, które to umożliwią, ale jedno z nich gwarantuje wyjątkowo ciekawe przeżycia. Mowa o punkcie widokowym położonym malowniczo na najwyższym szczycie zachodniego wybrzeża Korfu ‑ Angelocastro. Ze wzgórza wyrastają też ruiny bizantyjskiego zamku, a zbocza góry niemal przez cały rok pokrywa zielona roślinność. Na jego szczyt prowadzi łagodna ścieżka, na której końcu rozpościera się wspaniały widok na skalne klify, a dalej na otwarte morze. Angelocastro spodoba się zatem również parom ceniącym aktywne formy spędzania czasu. Przy okazji warto zwiedzić pobliski monaster, a także jedną z najbardziej urokliwych plaż w regionie, czyli Paleokastritsa.

W każdym zakątku zielonego Korfu można odkryć miejsca dostarczające niezapomnianych wspomnień. Już sam fakt, że wyspa została doceniona przez słynnego wieszcza, Homera, wprawia w mistyczny i romantyczny zarazem nastrój, a bogate zaplecze luksusowych hoteli zagwarantuje wypoczynek w bardzo wygodnych warunkach.