Kiedy najlepiej spędzić urlop w Grecji?

czas na urlop w grecji

Kiedy najlepiej spędzić urlop w Grecji?

Kategoria:Wakacje

Grecja – dla większości osób to europejski raj na Ziemi. Trudno się z tym nie zgodzić, patrząc na bajkowe niskie, białe domki, otoczone cytrusowymi drzewkami. Dodatkowego uroku dodaje wszystkiemu unoszący się w powietrzu zapach morskiej bryzy. Przyciąga do siebie wysokimi temperaturami, lazurowym, ciepłym morzem oraz przepyszną, kuchnią, szczególnie w porze letniej, kiedy potrawy przygotowywane są ze świeżych owoców i warzyw. Gościnność Greków jeszcze bardziej zachęca do częstych powrotów do tego czarującego miejsca, zarówno latem, jak i zimą. To zachwycające państwo to idealne miejsce na spędzenie wakacji z rodziną albo znajomymi. Greckie miejscowości oferują wiele atrakcji nawet dla najmłodszych podróżników, dlatego wypoczynek w tym kraju pozostawia niezapomniane wspomnienia na długie lata.

Urlop w Grecji w okresie letnim

Grecja leży na południowym wschodzie Europy, w strefie klimatu śródziemnomorskiego. Na pewno pokochają ją miłośnicy upałów. Praktycznie od początku maja do końca października temperatura sięga powyżej 20 stopni Celsjusza. Lata są słoneczne, gorące, z rzadkimi opadami deszczu. Należy to wziąć pod uwagę podczas planowania letniego wypoczynku, szczególnie jeśli zależy nam na zwiedzaniu.

Grecja słynie z wielu zabytkowych miejsc z okresu starożytności. Będąc tu, należy chociaż raz ujrzeć symbole Starożytnej Grecji takie jak: Akropol czy Partenon. Poznawanie tych miejsc może okazać się trudne i męczące podczas upalnej pogody. Dlatego też warto zagospodarować sobie czas na wycieczki w czasie chłodniejszych pór roku, kiedy warunki atmosferyczne nie będą tak doskwierać oraz pozwolą na spokojne podziwianie atrakcji turystycznych.

Środek lata, przypadający na lipiec oraz sierpień, jest czasem, który warto wykorzystać na pływanie w krystalicznym morzu. Warto podejrzeć podwodny świat zwierząt. Ciekawym rozwiązaniem dla wielbicieli sportów wodnych może okazać się nauka nurkowania oraz surfing. Jeżeli chodzi o plażowanie, Grecja dysponuje wieloma czystymi i piaszczystymi plażami. Najpiękniejsza z nich – Elafonisi – znajduje się na jednej z greckich wysp – Krecie. Szczególną uwagę turystów przykuwa jej różowe wybrzeże. Występuje tu wiele regionalnych roślin i zwierząt. Pływając w morzu, często można spotkać żółwie morskie.

Urlop w Grecji zimą

Zimy w Grecji są łagodne i wilgotne. Średnia temperatura powietrza w najchłodniejszej porze roku wynosi około 14 stopni Celsjusza. W tym okresie warto wybrać się w podróż do mniej popularnych miejscowości kraju. Malownicze, greckie miejscowości przyciągają swoją dzikością i tradycją. Z tego względu warto odwiedzić małe, górskie wioski, otoczone leśną roślinnością. Są one idealnym miejscem dla osób szukających ciszy, którym zależy na relaksującym odpoczynku. Odnajdą się tu również fani sportów zimowych ze względu na dużą ilość kurortów narciarskich. Górski klimat idealnie sprzyja warunkom narciarskim, dzięki któremu snowboardziści i narciarze spędzą aktywnie czas.

Kiedy najlepiej spędzić urlop w Grecji?

Każda pora roku jest idealna na spędzenie urlopu w Grecji. Jeżeli zależy nam na wysokiej temperaturze i odpoczynku nad morzem, warto wybrać się w greckie rejony latem. Natomiast gdy chcemy uciec od zgiełku, hałasu i tłumu turystów, rozsądną opcją będzie wyjazd poza sezonem wakacyjnym.