Naucz się języka w podróży, czyli Kreta przyjazna turystom

letni wypoczynek na krecie

Naucz się języka w podróży, czyli Kreta przyjazna turystom

Kategoria:Wakacje

Każdego dnia tę przepiękną, klimatyczną grecką wyspę odwiedza wielu turystów. Wszyscy przyjeżdżają tam z podobnymi aspiracjami – poznać grecką kulturę oraz wypocząć przy bajkowych widokach. Dlatego ta niezwykle popularna wśród ludzi z całego świata lokalizacja, uwielbia ich gościć. W dodatku posiada ku temu wszelkie możliwe warunki. Oprócz zapierających dech w piersiach krajobrazów, cennych zabytków, zaoferuje Ci coś jeszcze: niezwykle otwartą na innych atmosferę międzyludzkiej przyjaźni.

Grecy to bardzo ciekawy naród. Mają taką opinię, ponieważ są szczerym i nigdzie nie spieszącym się społeczeństwem, które wie, że jego życie zazwyczaj dogodne trwa dopóki kwitnie w Grecji turystyka. Cenią przyjezdnych i oferują im swoją gościnę, jednocześnie chętnie wdając się w życiowe dyskusje i rozmowy. Dla turystów to najlepsza okazja do poznania starożytnej kultury, historii oraz współczesnego życia na Krecie. Jednak Grecy, zwłaszcza ci starsi, nie znają dobrze języka angielskiego. W takim razie powstaje pytanie: jak się skutecznie porozumieć?

Nie trać chwili, ucz się greckiego już dziś

Przyda Ci się do tego wcześniejsze przygotowanie. Jeśli zostało Ci trochę czasu do wymarzonych wakacji, poświęć go na naukę podstawowych zwrotów z języka greckiego. Te najważniejsze, jak „dzień dobry”, „tak” czy „która jest godzina?” proponujemy zapisać w zeszycie i powtarzać je regularnie. Gwarantujemy, że zaowocuje to wspaniałymi przygodami oraz niezliczoną ilością ciekawych rozmów z Grekami na Krecie. Sam fakt, że starasz się poznać język grecki, pomoże wzbudzić Ci zaufanie mieszkańców wyspy. Dzięki temu, masz szasnę na to, aby Twoje wakacje stały się wyjątkowe. Nie zapomnij też o dobrych poradnikach komunikacji interpersonalnej czy rozmówkach polsko-greckich, które zawsze warto mieć przy sobie na Krecie.

Wiara i optymizm przełamią pierwszy dystans z Grekiem

Naukowcy od bardzo dawna twierdzą, że same słowa to zaledwie około 30 proc. komunikacji z drugim człowiekiem. Choć może się to wydawać zaskakujące, więcej przekazujesz swoim ciałem, intonacją czy mimiką twarzy niż samymi wypowiadanymi słowami. Ta uniwersalna zasada sprawdzi się doskonale podczas Twoich wymarzonych wczasów, gdzie mottem będzie hasło: „grunt to pozytywne nastawienie”. Uwierz, to naprawdę ma sens! Gdy tylko znajdziesz się na Krecie, od razu zauważysz luźną i życzliwą atmosferę w tym miejscu. Grecy często są ludźmi, którym uśmiech nie schodzi z twarzy. Dlatego podczas swoich wakacji, koniecznie się nimi inspiruj. Wówczas dwie otwarte na siebie osoby nie mogą stworzyć dialogu inaczej niż tylko w wartościowy i pozytywny sposób.

Podczas wakacji pamiętaj, że pomimo, iż wychowaliśmy się i na co dzień żyjemy w bardzo różnych kulturach, warto jest nawzajem się poznawać. Żaden zabytek czy nawet najciekawsza, kamienista uliczka nie odda tego, co może być w Twojej podróży najciekawsze, czyli greckiego, autentycznego ducha. 

Życzymy Ci tego, abyś mógł go choć trochę poznać, a sam wrócić pełen świeżej, optymistycznej energii do działania. Wspaniałych wakacji na Krecie!