Zdecyduj się na objazdowe wakacje w Tunezji

objazdowe wakacje w turcji

Zdecyduj się na objazdowe wakacje w Tunezji

Kategoria:Wakacje

Zastanawiasz się, jak spędzić czas w Tunezji, a przy okazji zwiedzić kilka ciekawych miejsc? Sposobów jest kilka. Można wykupić gotową wycieczkę z biurem podróży i skorzystać z oferowanego programu lub zorganizować wyjazd na własną rękę. Wówczas możesz swobodnie wybierać miejsca, jakie odwiedzisz. Planując wakacje w Tunezji, warto pojechać większą grupą, np. ze znajomymi, rodziną lub krewnymi. Pamiętaj, aby nie poruszać się w tym kraju samotnie w godzinach późnowieczornych oraz nocnych, w szczególności poza strefami turystycznymi.

Co warto zobaczyć w Tunezji? Zabytki w zasięgu ręki

W zależności od miejsca, w którym się zatrzymasz, dokładnie przemyśl, czym chcesz podróżować i jakie środki lokomocji wybierzesz. Czy będziesz poruszać się transportem publicznym (wiąże się to z zapoznaniem się z lokalnymi rozkładami jazdy), czy wypożyczysz auto. Zastanów się, jakie są główne cele Twojej wycieczki. Czy chcesz wylegiwać się na plaży godzinami lub uprawiać sporty wodne? A może planujesz odwiedzić kilka miejscowości, położonych w pobliżu hotelu, w którym będziesz przebywać? Bez względu na wybraną przez Ciebie formę wypoczynku i przemieszczania się po kraju, warto dowiedzieć się, jakie zabytki są godne zobaczenia. Czekają one w tunezyjskich miastach, usytuowane między wąskimi uliczkami oraz straganami pełnymi pamiątek i przypraw.

Odwiedzając Tunis (stolicę Tunezji), zatrzymaj się w nim na kilka dni, wówczas w pełni zwiedzisz to miasto. Zobaczysz tu liczne pałace, m.in.: pałac Dar Husajn, pałac Dar Othman, pałac Dar al-Monastiri, a także warowną kastabę z meczetem z XIII wieku oraz stare miasto – medynę z trzema dużymi meczetami.

Natomiast w mieście Susa – licznie uczęszczanym kurorcie turystycznym, znajdują się: ribat z 821 roku, Wielki Meczet z IX w., epokowe katakumby, czyli podziemny cmentarz, który składa się z licznych korytarzy, a także stara część miasta zwana medyną z ogromnym targiem.

Innym miejscem posiadającym monumentalne zabytki jest Kairuan, oddalony o 160 km na południe od Tunisu. Tu oprócz Wielkiego Meczetu i starego miasta z zabytkową zabudową oraz epokowym budownictwem, zobaczysz Baseny Aghlabidów. To dwa zbiorniki 48 i 17-kątne, pochodzące z IX w. n.e.. W nich dostarczano wodę do miasta przy pomocy akweduktu. Tu także stoi Meczet Cyrulika, można go podziwiać jedynie na zewnątrz, ponieważ osoby innego wyznania nie mogą wchodzić do środka.

Z kolei, wybierając się do miasta Al-Dżamm, warto odwiedzić pozostałości rzymskiego teatru z II w. n.e. Ma on kształt elipsy i zachował się w lepszym stanie niż rzymskie Koloseum. Jest jedną z trzech największych tego typu zachowanych budowli na świecie. W Al-Dżamm znajdują się także historyczne wille rzymskie. Podróżując po Tunezji, nie możesz ominąć antycznej Kartaginy (oddalonej o 16 kilometrów od Tunisu), w której zobaczysz archeologiczne perełki. Tu znajdują się ruiny Term Antonina, łaźni, akweduktu, zabudowy mieszkalnej, teatru, odeonu, nekropoli, a nawet cyrku.