Wspaniałe wakacje poza sezonem

wakacje 2019

Wspaniałe wakacje poza sezonem

Kategoria:Wakacje

Urlop to cudowny czas, który pozwala wypocząć, zobaczyć nowe miejsca i zebrać siły na kolejne miesiące ciężkiej pracy. Nie każdy jednak lubi podróżować w sezonie, kiedy wakacyjne kurorty przeżywają prawdziwe oblężenie turystów, a ceny wycieczek są bardzo wygórowane. Na szczęście istnieją fantastyczne miejsca, w których można zrelaksować się nie tylko podczas szczytu. Gdzie zatem warto wybrać się na wakacje poza sezonem i w których miejscach można znaleźć najwięcej turystycznych atrakcji? 

Słoneczna Portugalia 

Jednym z miejsc, które warto odwiedzić poza sezonem jest Portugalia położona na południowym zachodzie Półwyspu Iberyjskiego. Pogoda dopisuje tu już w kwietniu, kiedy temperatura waha się średnio od 18 aż do 22 stopni. Portugalia to doskonałe miejsce dla wielbicieli długich, piaszczystych plaż z dostępem do ciepłych wód morza, a także miłośników wykwintnego wina, którego można spróbować na przykład w Porto. Będąc w Portugalii, warto także odwiedzić najważniejsze zabytki w kraju, takie jak Pałac Pena, Klasztor Hieronimitów, Zamek św. Jerzego czy średniowieczną twierdzę obronną Torre de Belém. Najpopularniejsze portugalskie budowle i atrakcje znajdują się oczywiście w stolicy państwa – Lizbonie. 

Śródziemnomorska wyspa Kreta

Kolejnym kurortem wartym odwiedzenia poza sezonem jest Kreta, której ceny w takim okresie są znacznie niższe niż podczas wakacji. Kreta ulokowana jest nad Morzem Śródziemnym i stanowi największą wyspę należącą do Grecji. Pogoda poza sezonem jest tutaj dosyć zróżnicowana, a temperatura zwykle waha się między 16 a 18 stopni. Wakacje na Krecie poza sezonem stanowią doskonałą alternatywę dla wizyty w okresie wakacyjnym w krajach, w których jest wówczas duszno, gorąco i upalnie. Jeżeli chodzi o atrakcje turystyczne, Kreta słynie głównie z przepięknych plaż z malowniczą laguną, cudownych krajobrazów i interesujących zabytków do których można zaliczyć Knossos z niepowtarzalnym pałacem i stanowiskiem archeologicznym, jak również fortecę na należącej do Krety wyspie Spinalonga. Kreta to jedno z miejsc, w których można wspaniale spędzić czas nie tylko w szczycie turystycznego oblężenia. 

Ekscytująca podróż do Ameryki Południowej  Dla wszystkich osób, które pragną spędzić wakacje w dalszych zakątkach świata idealnym rozwiązaniem będzie urlop w Peru w Ameryce Południowej. Przyjeżdżając tu poza wakacjami peruwiańskimi, można spodziewać się bardzo korzystnych cen za posiłki, hotele, taksówki i braku tłumów turystów, których oblężenie panuje tu głównie w lipcu, sierpniu i wrześniu. Pobyt w Peru to idealna okazja do poznania nowej kultury i odwiedzenia wielu słynnych miejsc, takich jak kultowe ruiny Machu Picchu, Święta Dolina Inków, kamienne mury inkaskiego kompleksu Sacsayhuamán czy Kanion Colca. Peru to miejsce stworzone wręcz do długich, pieszych wypraw podczas których można podziwiać fenomenalne krajobrazy, obserwować fascynującą faunę i florę oraz poznawać kulturę i najpiękniejsze, niezapomniane zabytki w kraju.