Singiel na wakacjach w Tunezji? Czemu nie!

wakacje tunezja

Singiel na wakacjach w Tunezji? Czemu nie!

Kategoria:Wakacje

Bycie singlem od dawna już przestało być stanem wstydliwym i dyskredytującym w towarzystwie. Dziś jest to całkiem normalna i często spotykana sytuacja, która nikogo nie dziwi. Osoby żyjące samotnie nie muszą rezygnować z wielu przyjemności i rozrywek typowych dla rodzin, a nawet mogą korzystać z nich bardziej intensywnie niż pozostali, chociażby na wakacjach. Każdy singiel może dobrze się bawić na jakimkolwiek wyjeździe w atrakcyjne miejsce, pod warunkiem, że chce korzystać z tego, co oferuje miejsce wypoczynku i cieszyć się urlopem. Przykładem atrakcyjnej propozycji wyjazdu na kilkudniowy urlop dla singla jest Tunezja – najbardziej europejskie, a zarazem egzotyczne państwo w północnej części Afryki.

Tunezja nie tylko dla rodzin

Utarło się przekonanie, że Tunezja jest idealnym celem podróży dla rodzin z dziećmi ze względu na dobrą infrastrukturę hotelową, atrakcyjne parki wodne, parki rozrywki oraz wspaniałe plaże i ciepłe morze. Warto jednak pamiętać, że równocześnie jest to kraj oferujący mnóstwo innych aktywności, których ciężko doświadczyć w Polsce, dlatego niemal pewne jest, że każdy wczasowicz znajdzie tu coś, co go zainteresuje i pozwoli miło i przyjemnie spędzić urlop.

Zwiedzaj, podróżuj, oglądaj…

Choć jak wiadomo, Tunezja przyciąga turystów głównie słońcem, morzem i plażą, nie znaczy to, że przez kilka dni pobytu nie ma po co ruszać się z gorącego piasku. Nic bardziej mylnego! Będąc w jednym z tutejszych kurortów, naprawdę warto korzystać z atrakcyjnych wycieczek fakultatywnych i zobaczyć np. gorącą Saharę, święte miejsce islamu – Kairuan, stolicę państwa – Tunis, starożytną Kartaginę czy malownicze i artystyczne miasteczko Sidi bou Said. Wybór propozycji jest duży, bo Tunezja to państwo z bardzo bogatą historią, ciekawą i egzotyczną kulturą oraz przyjaznymi ludźmi. Widać to zresztą tuż po opuszczeniu komfortowego hotelu i wejściu w plątaninę wąskich, arabskich uliczek pełnych malutkich, kolorowych sklepików oferujących tutejsze wyroby z naturalnych surowców, które możemy przywieźć do domu, aby przypominały o afrykańskich wakacjach.

Odpręż się

Ciekawą formą wypoczynku w Tunezji, dzięki której można się zrelaksować oraz pozbyć stresu i wielu fizycznych dolegliwości, jest skorzystanie z zabiegów talasoterapii, podczas których wykorzystuje się wodę morską, glony, algi, muł i inne produkty pochodzenia morskiego. Tunezyjskie centra talasoterapii należą do najbardziej znanych na świecie, dlatego spędzając tu wakacje, warto do nich zajrzeć i poddać się relaksującym oraz niezwykle skutecznym zabiegom, które okażą się miłym i egzotycznym urozmaiceniem urlopu.

Naładuj akumulatory dzięki promieniom słonecznym

W Tunezji można też po prostu zwyczajnie, leniwie odpocząć. Poleżeć na złocistej plaży, popływać, nurkować, spacerować i podziwiać piękne krajobrazy. Po takim beztroskim i słonecznym urlopie na pewno każdy wróci do domu nie tylko bogatszy o wrażenia, ale przede wszystkim wypoczęty i gotowy do podjęcia codziennych obowiązków.