Słońce, plaże i moc niezapomnianych atrakcji! Mahdia dla aktywnych

Słońce, plaże i moc niezapomnianych atrakcji! Mahdia dla aktywnych

Mahdia jest urokliwym miasteczkiem wciśniętym pomiędzy dwie zatoczki wyglądem przypominające księżyc w nowiu. Niezwykłą, mistyczną atmosferę tworzy orientalna zabudowa, wysunięty w głąb morza półwysep z białą latarnią morską oraz starymi, otomańskimi fortami. Ten popularny kurort oferuje także wiele atrakcji idealnych dla miłośników aktywnych wakacji. Przeczytaj poniższy wpis i odkrywaj je razem z nami!

Zwiedzanie okolicznych miasteczek

Mahdia okazuje się doskonałym punktem wypadowym i dobrym miejscem do poznawania lokalnej kultury oraz historii. Przespaceruj się uliczkami tutejszej mediny, czyli tunezyjskiego starego miasta, odwiedź pozostałości po słynnej kamiennej bramie fortowej z czasów wojen Ubajdullaha i tajemnicze, dawne więzienie. Zajrzyj do regionalnej knajpki, która oferuje pyszne, egzotyczne jedzenie i ruszaj dalej w drogę po niezwykłe wspomnienia. W miasteczku zobaczysz kilka ciekawych meczetów, wspomniany już kamienny fort oraz urokliwą latarnię. Nieco na południowy zachód od kurortu leży między innymi miasteczko Al-Dżamm, w którym zwiedzisz rzymski amfiteatr, a na północy kameralny Monastyr ze starym klasztorem wyrastającym tuż nad błękitną wodą.

Wycieczka do krainy piasku

Choć zdecydowanie warto spędzić trochę czasu na pięknej, piaszczystej plaży, opłaca się też znaleźć czas na korzystanie z innych dobrodziejstw Tunezji. Im dalej od wybrzeża, tym krajobraz z łagodnego, śródziemnomorskiego, zmienia się w tajemniczy, pustynny. Wystarczy kilkugodzinna wycieczka w głąb kraju, by ujrzeć łagodne wydmy i wysuszone słońcem pagórki, wsiąść na wielbłąda i przemierzać fałdy piasku. Wyprawy najczęściej wyruszają z miasteczka Douz, czyli słynnych Wrót Sahary. Zapytaj swojego rezydenta lub przedstawiciela w biurze podróży o możliwość uczestniczenia w tej fascynującej przygodzie. Na największej pustyni świata z pewnością nie da się nudzić.

Wodne aktywności dla każdego

Mahdia jest doskonałym miejscem do aktywnego spędzania czasu w wodzie. Od maja do października panują przyjemne warunki do pływania i uprawiania różnego rodzaju sportów wodnych. Moc atrakcji dla zwolenników aktywnych wakacji oferują lokalne ośrodki wypoczynkowe, na których terenie znajdują się baseny ze zjeżdżalniami, place zabaw oraz parki rozrywki. Nie brakuje też hoteli z boiskami do siatkówki, piłki nożnej czy badmintona, a w wielu miejscach funkcjonuje także siłownia i centrum SPA, gdzie odpoczniesz po intensywnym dniu. Możesz też wypożyczyć sprzęt do nurkowania czy snorkelingu i odkrywać bogactwo podwodnego świata lub też zapisać się do szkoły windsurfingu, a nawet kitesurfingu. Wybierz się na zorganizowany rejs lub wynajmij żaglówkę, jeśli posiadasz odpowiedni patent i eksploruj turkusowe wody Morza Śródziemnego. Aktywne wakacje dostarczają mnóstwo wspaniałych wrażeń i na długo pozostają w pamięci. Mahdia okazuje się idealnym miejscem, by wypoczywać, tak jak lubisz, dlatego pakuj walizki i ruszaj w podróż życia! Więcej propozycji z wodnymi atrakcjami znajdziesz tu!