Zwyczaje na Costa Barcelonie, które zaintrygują każdego

zwiedzanie costa barcelona

Zwyczaje na Costa Barcelonie, które zaintrygują każdego

Kategoria:Wakacje

Wybierasz się na wakacje do Hiszpanii? Twoim celem podróży jest Costa Barcelona? Nie mogłeś lepiej trafić, bo to miejsce jest nadzwyczaj ciekawe dla turystów. Zwłaszcza, jeśli mowa o hiszpańskich zwyczajach i tradycji. Zanim wyruszysz w swoją pierwszą podróż na Costa Barcelonę, warto, byś je poznał. Dzięki temu podczas wakacji będziesz na bieżąco ze wszystkimi obyczajami. W dodatku już nic Cię nie zaskoczy podczas Twojego wymarzonej podróży.

Jedną z najważniejszych tradycji, którą koniecznie trzeba poznać, jest Sant Jordi, czyli święty Jerzy. Od początku XX wieku jest on patronem Katalonii. Z imieninami patrona wiąże się obyczaj obdarowywania się wzajemnie symbolicznymi prezentami, który z pewnością warto naśladować. Sant Jordi to bardzo popularne święto na Costa Barcelona, które Hiszpanie obchodzą każdego roku w dniu przypadającym na 23 kwietnia.

Podczas trwania tego obyczaju, dobry i przyjemny nastrój udziela się na Costa Barcelona każdemu. Ludzie są po prostu szczęśliwsi i bardziej radośni. Ten świetny humor wiąże się z ideami, które przyświecają dniu Sant Jordi. Są nimi: miłość, kultura i patriotyzm. Jeśli będziesz tego dnia na Costa Barcelonie, koniecznie obdaruj swoją kobietę wyszukanym bukietem kwiatów lub mężczyznę jego ulubioną książką. Warto wiedzieć, że święty Jerzy jest w Hiszpanii patronem zakochanych.

Niesamowity zamek zbudowany z ludzi

Drugim, równie zachwycającym hiszpańskim zwyczajem hucznie obchodzonym na Costa Barcelona jest Castallers. Castell oznacza po katalońsku zamek, więc od tego słowa pochodzi nazwa tego oryginalnego obyczaju. Podczas jego trwania większa grupa ludzi zbiera się i ustala plan zabawy. Każdy czeka na swoją kolej, by móc… wspiąć się na drugą osobę! W ten sposób buduje się zamek ze stojących na sobie ludzi. Ta piramida składa się z trzech poziomów. Każdy ma swoją nazwę: pierwszy to pinya, drugi nazywa się tronco, a trzeci określa się jako pom de dalt. Pinya jest bazą dla całej konstrukcji oraz amortyzacją w razie upadku kogoś z wyższej kondygnacji. Na tronco znajduje się zazwyczaj około 9 osób. Sam szczyt piramidy zajmuje canalla, czyli sprytne i zwinne dziecko. Jeśli jesteś ciekawy jak wygląda Castallers na żywo, wypatruj piramid z ludzi na większych hiszpańskich wydarzeniach.

Noc pełna magicznych niespodzianek

Marzysz o wspaniałych tańcach i gorącej, hiszpańskiej zabawie trwającej aż do białego rana? Koniecznie odwiedź Costa Barcelonę 23 czerwca. Wówczas wypada tam noc świętojańska, zwana Sant Joan, którą zachwyca się każdy turysta. Tak jak w Polsce, noc świętojańska jest związana z tradycją pogańską, zgodnie z którą starano się dodać sił słońcu. Jeśli będziesz tego dnia na Costa Barcelonie, koniecznie wieczorem wyjdź na plażę, by podziwiać imponujące sztuczne ognie oraz inne fajerwerki. A po tym ciekawym pokazie baw się jak prawdziwy Hiszpan w rytmach gorącej muzyki z innymi, pozytywnie nastawionymi do tego święta ludźmi.

Mamy nadzieję, że dzięki temu artykułowi wiesz nieco więcej o hiszpańskich obyczajach na Costa Barcelonie. Oby Twoje wakacje dały Ci pełne ich poznanie. Życzymy Ci samych rozrywek i wspaniałych przeżyć podczas urlopu!