Egipskie wycieczki – odwiedź Marsa Alam!

wakacje w marsa alam

Egipskie wycieczki – odwiedź Marsa Alam!

Kategoria:Wakacje

Turyści spędzający wakacje w Egipcie zazwyczaj dzielą się na tych, którzy zaszywają się hotelu i opuszczają go tylko po to, aby korzystać z uroków plażowania lub tych, co lubują się w zwiedzaniu i z zapałem zapisują się na różne wycieczki krajoznawcze. Z uwagi na fakt, że Egipt jest państwem słynącym z egzotycznych krajobrazów, odmiennej kultury i wspaniale ciepłego morza warto to wykorzystać i ruszyć na turystyczny podbój tego ciekawego kraju. Żelaznymi punktami oferowanych wycieczek są oczywiście takie miejsca jak Kair, Giza czy Luksor, nie należy jednak pomijać tych mniej znanych, jak chociażby mogący się poszczycić wspaniałą przyrodą region Marsa Alam.

Wizyta w domu żółwi

Podwodna fauna i flora to największe atuty, które przyciągają turystów do Marsa Alam. To w końcu tutaj znajduje się przepiękna, niezniszczona jeszcze przez człowieka rafa koralowa, o którą na szczęście dbają tutejsze ośrodki nurkowe i biolodzy. Jednym z najbardziej fascynujących miejsc jest zatoka Abu Dabbab, która z racji zamieszkiwania jej przez liczne osobniki żółwia zielonego, często nazywana jest właśnie „domem żółwi”. Oprócz tego sympatycznego gada, nurkując w wodach zatoki, spotkać można również wiele innych ciekawych gatunków zwierząt i roślin. Wśród nich najbardziej zwracają uwagę (chociażby ze względu na swoje imponujące gabaryty) diugonie, a także majestatyczne płaszczki oraz ławice bajecznie kolorowych ryb.

A może do domu delfina?

Jeśli już udało się popływać wśród żółwi, można pokusić się o wycieczkę do miejsca, gdzie spotkać można delfiny. Chodzi o rafę Sataya, na której te piękne ssaki dość często przebywają. Aby tam dopłynąć, trzeba się liczyć z dwugodzinną podróżą statkiem z oddalonego od Marsa Alam ok. 100 km portu Hamata. Po przybyciu na miejsce oraz założeniu płetw i maski nadchodzi wymarzona chwila, w której być może uda się popływać razem ze skorymi do zabawy delfinami. Przeżycia na pewno będą niezapomniane!

Egipskie Malediwy w pobliżu Marsa Alam 

Dlaczego jeszcze warto przyjechać w okolice Marsa Alam? Jednym z ważniejszych powodów może być znajdujący się w pobliżu Park Narodowy Wadi El Gemal słynący z przepięknych krajobrazów i niezwykle malowniczych wysp Qulaan, często nazywanych egipskimi Malediwami.  Podczas wycieczki można odpocząć na plaży którejś z wysepek, popływać w krystalicznej wodzie oraz podziwiać niesamowite krajobrazy i namorzynowe lasy z fantazyjnie poskręcanymi korzeniami.

Napawaj się naturą!

Choć w bezpośredniej okolicy Marsa Alam trudno znaleźć charakterystyczne egipskie zabytki, z których to państwo słynie na całym świecie, to jednak opłaca się tu przyjechać głównie ze względu na niesamowitą i dziewiczą jeszcze przyrodę. Tak pięknych raf koralowych trudno szukać w innych miejscach, dlatego nie dziwi fakt, że rejon ten uwielbiany jest przez wielbicieli nurkowania i wszystkich wrażliwych na piękno natury. Niewątpliwie ten słabo jeszcze znany zakątek Egiptu, warty jest uwzględnienia podczas planowania ekscytujących wakacyjnych podróży.