Zwiedzanie i relaks – objazdowa wycieczka do Hurghady

wiceiczka do Hurghady

Zwiedzanie i relaks – objazdowa wycieczka do Hurghady

Kategoria:Wakacje

Objazdowe wakacje to wspaniała przygoda, gwarantująca wiele niezapomnianych wspomnień. Jedną z najciekawszych wypadowych lokalizacji w Egipcie okazuje się słoneczna Hurghada, gdzie można prawdziwie wypocząć po zwiedzaniu. Poznaj najpiękniejsze atrakcje okolicy i dowiedz, jak najlepiej zorganizować taki wyjazd.

Noclegi w jednym miejscu

Dobrą opcją na objazdowe wakacje jest zakwaterowanie w jednym, dogodnie położonym punkcie. Wyznacznikiem powinna być oczywiście bliskość najciekawszych atrakcji i właśnie dlatego warto rozważyć wybór Hurghady. Miasto leży u wschodnich wybrzeży Egiptu, tuż nad przejrzystymi wodami Morza Czerwonego. W samym kurorcie czekają liczne hotele z rozległymi strefami rekreacyjnymi, a w pobliżu rozciągają najpiękniejsze doliny, wyrastają zachwycające miasta i skaliste wzgórza. W ciągu dnia można więc jeździć po okolicy, poznając fascynującą kulturę i historię kraju, a wieczorami korzystać z uroków hotelowych wygód oraz niezwykłego klimatu typowego dla nadmorskiej miejscowości. To najlepsza opcja dla osób, które część urlopu chcą przeznaczyć na objazdowe zwiedzanie, a część na wypoczynek na jednej ze złocistych plaż.

Samodzielnie czy przez biuro podróży?

Wiele osób zastanawia się, czy organizację wycieczki objazdowej powierzyć specjalistom z biura podróży, czy wybrać się na nią samodzielnie. Jedna i druga opcja ma oczywiście wiele plusów. Podróżując na własną rękę, stajesz się bardziej niezależny, możesz dowolnie decydować o tym, ile czasu spędzić w danym miejscu czy jakie atrakcje zobaczysz. Warto pamiętać jednak o konieczności zorganizowania transportu, co w obcym kraju bywa kłopotliwe, a także zaplanowaniu trasy całej wyprawy. Jeśli nie znasz dobrze danego kraju, może to zająć nawet kilka godzin, które mógłbyś poświęcić na inne wakacyjne przyjemności. 

Poznawanie lokalnych atrakcji

Swoją przygodę najlepiej rozpocząć od zwiedzania najbliższej okolicy Hurghady, czyli słynnej Doliny Królów i sąsiadującego z nią starożytnego miasta Luksor. Ten tajemniczy region rozciąga się na zachodnim brzegu słynnej rzeki Nil i zachwyca monumentalnymi budowlami. Można tam podziwiać grobowce faraonów, imponującą kamienną świątynię oraz słynne Kolosy Memnona. Dla osób poszukujących jeszcze większych przygód organizatorzy przygotowali opcję przelotu balonem nad tą krainą. Kolejny dzień zwiedzania warto poświęcić na słynne piramidy oraz Posąg Sfinksa, znajdujące się w regionie Giza. Kiedy już zobaczysz najwspanialsze zabytki związane z obecnością wielkich faraonów, możesz udać się na Półwysep Synaj. Na wyprawę w tamte okolice warto przeznaczyć nieco więcej czasu i zobaczyć między innymi klasztor św. Katarzyny w dolinie Wadi-al-Dajr u stóp najwyższego szczytu Egiptu. Zwiedzanie kraju faraonów warto rozłożyć na kilka dni, by lepiej poznać odwiedzane atrakcje i każdego dnia znaleźć czas na niczym niezakłócony wypoczynek. Pozwoli to nie tylko zgromadzić wiele cudownych wspomnień, ale też nabrać sił na kolejne miesiące.