Zwiedzanie Egiptu – objazdowe wakacje w Dahab

wakacyjne zwiedzanie egiptu

Zwiedzanie Egiptu – objazdowe wakacje w Dahab

Kategoria:Wakacje

Dahab leży pomiędzy błękitnymi wodami Zatoki Akaby a skalistymi zboczami najpiękniejszych gór Egiptu. Podczas wycieczki objazdowej można każdego dnia odkrywać kawałek po kawałku ten wyjątkowy region lub udać się nieco dalej, w stronę Kairu i słynnej Doliny Królów. Zapraszamy w krótką podróż po okolicy kameralnego kurortu.

Noclegi w Dahab

Choć może się wydawać, że miasteczko Dahab znajduje się nieco na uboczu, tak naprawdę jego okolica obfituje w zachwycające cuda natury. Dzięki położeniu w tym punkcie kraju oraz niewielkiemu rozmiarowi miejscowości można liczyć na dużo mniej turystów, a co za tym idzie bardziej kameralną atmosferę. To wszystko czyni kurort idealnym miejscem na odpoczynek, a także doskonałą bazą wypadową, by przeżyć niezapomnianą przygodę.

Górskie wyprawy

To właśnie w tej krainie leżą najwyższe szczyty Egiptu – Góra Świętej Katarzyny oraz Góra Synaj. Jeśli planujesz wspiąć się na któryś z nich, pamiętaj, że organizację wycieczki warto powierzyć specjalistom. Prowadzące do nich szlaki często nie są dobrze oznakowane, więc samodzielna wędrówka na szczyt może okazać się niebezpieczna. W kurorcie możesz też dowiedzieć się o możliwość wycieczki pod słynny, kamienny klasztor wzniesiony u stóp jednej z nich. To dobra alternatywa dla osób, które nie czują się na siłach, by przemierzać liczne wzniesienia.

Pustynny klimat

Wokół miejscowości roztacza się zachwycający, pustynny krajobraz, który warto lepiej poznać. Można wybrać się na wycieczkę do jednej z beduińskich wiosek, by z bliska obserwować obyczaje tradycyjnych społeczności. Ciekawą propozycją dla każdego, kto poszukuje naprawdę ciekawych wspomnień, okazuje się wyprawa w głąb pustynnych dolin na wielbłądach. Po drodze można spotkać dziko żyjące zwierzęta, imponujące formacje skalne i zielone oazy.

Najważniejsze atrakcje Egiptu

Z Dahab można też wybrać się na wycieczkę objazdową do położonego tuż przy Półwyspie Synaj Kairu, czyli stolicy kraju. W mieście znajdują się liczne muzea, stare meczety i ruiny, a na południe od niego rozciąga się region Giza, gdzie podziwiać można najbardziej znaną atrakcję Egiptu – monumentalne piramidy oraz Posąg Sfinksa. Udając się jeszcze bardziej w dół, dotrzesz do słynnej Doliny Królów. Odkryjesz tam między innymi miasto Luksor, które wyrosło na ruinach starożytnych Teb. Jego okolica obfituje w liczne, starożytne budowle, takie jak Świątynia Luksorska, rzeźby zwane Kolosami Memnona czy grobowce faraonów.

Aktywne wakacje objazdowe

Ciekawą opcją na wycieczki objazdowe z Dahab może okazać się odwiedzanie okolicznych punktów nurkowych. A tych występuje w pobliżu naprawdę wiele. Jednym z najsłynniejszych jest Blue Hole, czyli podwodna grota położona nieco na północ od miasteczka. W sąsiedztwie Dahab leży też popularna baza dla miłośników nurkowania, czyli Szarm el Szejk z pięknymi rafami koralowymi, kolorowymi rybami i skorupiakami w przejrzystych głębinach Morza Czerwonego. Wakacje objazdowe gwarantują całą moc pięknych wspomnień, bo pozwalają poznać wiele wspaniałych zakątków danego kraju. Dlatego już dziś pakuj plecak i ruszaj w drogę do urokliwego Dahab.