Jakie języki warto znać, jadąc na wakacje do Hammametu?

wakacje do Hammametu

Jakie języki warto znać, jadąc na wakacje do Hammametu?

Kategoria:Wakacje

Hammamet to słoneczny kurort, położony nad błękitnym Morzem Śródziemnym. Jedna z perełek Tunezji, odkrywająca arabską kulturę i tradycję. Miasto posiada rozbudowaną nowoczesną infrastrukturę rekreacyjną, przestronne plaże z bujnymi palmami. Znajdują się tu epokowe zabytki, ogromny targ arabski, a na nim niezliczona ilość pamiątek, przypraw, egzotycznych owoców i najrozmaitszych przedmiotów. Hammamet może pochwalić się modnymi lokalami i klubami, a życie nocne trwa tu do wczesnych godzin porannych. Czy nie brzmi to zachęcająco? Możesz w pełni skorzystać z tych wszystkich dobrodziejstw. Przygotuj się do wyjazdu, spakuj potrzebne rzeczy i wyjedź na wczasy. W czasie podróży za granicę pomocna okazuje się znajomość języków obcych. Zapoznanie się nawet z podstawowymi zwrotami znacząco ułatwi komunikację oraz sprawi, że pobyt w obcym kraju będzie bardziej komfortowy. Językiem urzędowym w całej Tunezji jest arabski, więc jeśli znasz określony zasób słownictwa, bez problemu porozumiesz się z mieszkańcami. Powszechnie używany w tym kraju jest także francuski, nawet dzieci nieumiejące czytać i pisać potrafią posługiwać się tym językiem. Znając podstawowe zwroty w jednym z tych dwóch języków, uda Ci się porozumieć. Pamiętaj, aby mówić powoli i wyraźnie. Miejscowi są wyrozumiali dla gości, ponieważ turystyka to główne źródło utrzymania Tunezyjczyków.

Miejsca w Hammamecie, gdzie przydatne są języki europejskie

Wybierając się na wakacje do Hammametu,  warto pamiętać, że nawet jeśli nie znasz ani słowa po arabsku lub francusku, to pozostają inne języki europejskie. W każdym miejscu turystycznym, w szczególności w obiektach zabytkowych i muzeach, powszechnie używany jest angielski. Jeśli opanowałeś go w stopniu podstawowym, to nawet będąc na samodzielnie zorganizowanej wycieczce, poradzisz sobie. W niemal każdym lokalu, pubie, kawiarni, restauracji znajdującej się poza strefą turystyczną porozumiesz się po angielsku, francusku i oczywiście arabsku. Miejscowi nie mają problemu z obsługą gości, którzy nie znają ani jednego słowa w ich ojczystym języku. Natomiast, jeśli znasz włoski, niemiecki lub hiszpański, to jest także szansa, że w którymś z nich dogadasz się z miejscowymi. Problemów z komunikacją na pewno nie będziesz mieć w hotelach i całej strefie rekreacyjno-turystycznej. Tam wszyscy pracownicy obsługi są wielojęzyczni, oprócz angielskiego, arabskiego, francuskiego niektórzy znają nawet polski.

Jadąc na wczasy do Hammametu z biurem podróży, nie musisz martwić się znajomością języków obcych, ponieważ za wszystko odpowiadają rezydenci, również animatorzy czasu wolnego przebywający na miejscu znają polski. Znacznym ułatwieniem jest znajomość podstaw angielskiego, w przypadku gdy chcesz samodzielnie lub z rodziną wybrać się na miasto. Idąc na arabski targ lub do miejscowych sklepów, bez problemu porozumiesz się po francusku i angielsku. Możesz również spotkać lokalnych sprzedawców, którzy znają podstawy hiszpańskiego, włoskiego, niemieckiego czy też rosyjskiego.