Si senor, w weekend na Costa Barcelona spełniają się marzenia!

wakacje w costa barcelona

Si senor, w weekend na Costa Barcelona spełniają się marzenia!

Kategoria:Wakacje

Dobrego nigdy za wiele, zwykł mawiać słynny hiszpański pisarz Cervantes. W przypadku Costa Barcelony te słowa są jak wyrocznia. Niepowtarzalna architektura Gaudiego, magiczne rafy koralowe, a do tego przepyszne wino…Uroki nieziemskiego wybrzeża zamienią Twój weekend w piękny sen, którego szybko nie zapomnisz.

O podróżach do takich miejsc myśli się jeszcze długo po powrocie do domu. Istnieje ku temu mnóstwo powodów. To, czym na pierwszy rzut oka zachwyca Costa Barcelona, zamyka się w architekturze zaprojektowanej w XIX i XX wieku przez Antoniego Gaudiego. Architekt stworzył aż siedem projektów z listy światowego dziedzictwa UNESCO.

La Pedrera, czyli kamieniołom

Wśród wyróżnionych budynków o wyjątkowej, powszechnej wartości znalazły się takie architektoniczne arcydzieła jak kamienica Casa Mila (inaczej zwana La Pedrera, po polsku kamieniołom), która nie ma ani jednego kąta prostego. To trzeba zobaczyć na własne oczy, ponieważ ten duży budynek wygląda dokładnie tak, jakby został stworzony z całego bloku skalnego.

Baśniowy klimat tysiąca i jednej nocy

Wyjątkowy jest również Park Guell. Jak każde dzieło Gaudiego, zachwyca oryginalnością. W żadnym innym miejscu niż w Barcelonie nie spotkamy drugiego podobnego punktu na mapie. Struktura zabytku jest bardzo barwna oraz, co charakterystyczne dla Gaudiego, również posiada obłe kształty. Ze względu na swoją niepowtarzalność, jest ogromnie popularne wśród turystów. Park Guell wygląda wręcz baśniowo, co każdemu odwiedzającemu zapewnia magiczne doświadczenia.

Kościół sięgający prawie do nieba

Kolejnym zabytkiem, który niewątpliwie zachwyca każdego turystę, jest zaprojektowany również przez Antonio Gaudiego monumentalny, o ogromnych rozmiarach kościół Sagrada Familia. Gdy patrzymy na niego z dołu, możemy odnieść wrażenie, że jego szczyt przedziera się przez chmury. Sagrada Familia należy do jednych z najwyższych kościołów na świecie. Obecnie mierzy 115 metrów, ale współcześni architekci planują zwiększenie jego wysokości aż do 170 metrów.

Zabytków, opiewających piękno i ciekawość historii Hiszpanii, znajdziemy na Costa Barcelona bardzo wiele. Z pewnością zabraknie weekendu, by je wszystkie zwiedzić. Gdy następnie zapragniemy odpocząć, przed naszym wyborem miejsca sprzyjającego relaksowi, pojawią się ogromne możliwości.

Chodźmy na subtropikalną plażę

Aby cieszyć się najpiękniejszą pogodą oraz po powrocie do domu mieć możliwość pochwalenia się złocistą opalenizną, warto zaplanować weekend w okresie od maja do października. Wówczas optymalna temperatura pozwoli nam podziwiać uroki pięknego miasta, a także bez przeszkód zażywać słonecznych oraz morskich kąpieli. Do najpopularniejszych miejsc należy dzielnica Ciutat Vella, której oś wyznacza bogata w renomowane butiki i restauracje promenada spacerowa La Rambla.

Gdy znajdziesz się w tym miejscu, nie martw się, że nie znasz hiszpańskiego, bo przyjaźni mieszkańcy często mówią dobrze po angielsku. A Ty tylko usiądziesz przy stoliku, skosztujesz niesamowitego wina, a gdy zadzwoni do Ciebie znajomy i zapyta: Czy warto pojechać na weekend na Costa Barcelonę? Ty z pewnością powiesz: La vida es bella, co znaczy po prostu: życie jest piękne.

Do zobaczenia na Costa Barcelona!