Wybierz błogi odpoczynek na Costa Brava w gorącej Hiszpanii

wakacje na costa brava w hiszpanii

Wybierz błogi odpoczynek na Costa Brava w gorącej Hiszpanii

Kategoria:Wakacje

Na Costa Brava wnet zapomnisz o minionej rutynie dnia codziennego. Gdy tylko poznasz to miejsce, od razu zakochasz się w cudownym relaksie pod palmami. Tylko tutaj, jak nigdzie indziej, w pełni poczujesz się spełniony i wypoczęty. W słomkowym kapeluszu i z wyśmienitym drinkiem w ręku, od razu zaznasz klimatu luzu, by zrozumieć, że na taki urlop czekałeś od bardzo dawna…

Przeglądając oferty w internecie, szukasz tej jedynej, wyjątkowej, dzięki której szybko odzyskasz witalne siły. Nie jesteś pewien, zastanawiasz się, gdzie pojechać na urlop? Zapewne, gdy poznasz bliżej uroki „Dzikiego wybrzeża”, nikt nie będzie w stanie odwieść Cię od myśli, że weekend na Costa Brava to jest to, czego w tej chwili potrzebujesz najbardziej.

Sporty wodne czy odpoczynek na przepięknej plaży?

Wybór należy tylko do Ciebie. „Dzikie wybrzeże” ma niesamowity klimat. Tu nikt nikomu nie planuje urlopu. Jak sama nazwa wskazuje – jest dzikie, co oznacza ogromną niezależność i niczym niezmąconą wolność. Wyłącznie Ty decydujesz, w jaki sposób wykorzystasz swój wolny czas. A możliwości będziesz miał nieograniczone.

Water World zachwyca każdego. Niezliczona ilość zjeżdżalni została zaprojektowana zarówno z dużym rozmachem, jak i z wielką pomysłowością. Podobnie stworzono liczne baseny, dlatego żaden z członków rodziny – od dziecka, do seniora – nie narzeka tu na nudę. Marzysz także o nurkowaniu pośród koralowych raf? Na Costa Brava spełnisz to marzenie w najlepszy możliwy sposób.

Słoneczny czas pośród pięknych fal i ogromnych plaż

Czy wiesz, że na „Dzikim wybrzeżu” słońce świeci średnio aż 300 dni w roku? Jeśli połączymy ten fakt z 700-metrową plażą Flanes, powstaje udany fantastyczny przepis na trwałą, brązową opaleniznę, którą będziesz mógł pochwalić się od razu po powrocie z urlopu. Natomiast w pobliżu znajdują się urocze kawiarenki i restauracje, gdzie w ramach sjesty od kąpieli morskich i słonecznych, można zjeść przepyszne tapas oraz napić się wybornej sangrii. A gdy już znudzi Cię ogromna plaża i nieustające słońce, warto odwiedzić północne zatoczki. Klimat tamtejszych, niezbyt zatłoczonych i urokliwych plaż, sprzyja romantycznym chwilom we dwoje.

Tu nocne życie kwitnie nawet tuż po świcie

Oprócz wspólnych chwil razem z drugą połową, na Costa Brava znajdziecie także mnóstwo dyskotek, klubów czy pubów, w których życie nocne toczy się dynamicznie jeszcze długo po północy. Różnorodność klimatów tych miejsc jest bardzo duża i nie kończy się wyłącznie na flamenco, ponieważ tamtejsi mieszkańcy wiele wiedzą o tym, jak dobrze się bawić.

Stąd do raju jest bardzo blisko

Wie o tym każdy, kto choć raz odwiedził „Dzikie wybrzeże”, ponieważ na Costa Brava znajduje się przepiękne miasteczko, zwane „Błękitnym rajem”.  Jednak krystalicznie czyste morze nie jest jego jedynym atutem. To miejsce wprost stworzone dla ludzi kochających średniowieczną architekturę. Starówka Vila Vella w całości oddaje klimat minionej epoki i uwodzi każdego zabytkową architekturą. W okolicy znajduje się także owiana aurą tajemniczego spokoju „Gotycka perła” – Pals, czyli miejscowość, która wprost tętni dawną historią. Gwarantujemy, że magia Costa Brava udziela się już od pierwszej chwili po przyjeździe na wybrzeże.