W krainie białego piasku i lazurowego morza – planujemy wycieczkę do Mahdii

udane wakacje w mahdii

W krainie białego piasku i lazurowego morza – planujemy wycieczkę do Mahdii

Kategoria:Wakacje

Mahdia to niewielkie miasteczko położone u wschodnich wybrzeży Tunezji. Można w nim poczuć wyjątkowy klimat, charakterystyczny dla nadmorskiego kurortu, ale miejsce zostało też naznaczone imponującą historią i ciekawą tradycją kulinarną. Ich ślady odkryjesz, snując się po wąskich uliczkach starej mediny i przysiadając w jednej z lokalnych restauracji. Podpowiadamy, jak zorganizować najważniejsze punkty wyprawy.

Na własną rękę czy z biurem podróży?

Choć Tunezja leży całkiem blisko Europy i w dodatku nad znanym prawie każdemu Morzem Śródziemnym, należy mieć na uwadze, że to kraj o odmiennej kulturze, która oczywiście wpływa na panujące w nim zwyczaje. Przed wyjazdem warto się więc zastanowić, czy pomimo tych różnic, jesteś w stanie sam zorganizować całą wycieczkę. Podróżowanie na własną rękę ma wiele plusów, wśród których na pierwszym miejscu stoi niezależność, ale obecnie na rynku pojawia się całe mnóstwo ofert biur podróży, które zapewniają na przykład tylko transport i zakwaterowanie, czyli najbardziej wymagające punkty wyprawy, a całą resztę możesz zaplanować sam.

wakacje w mahdii w tunezji

Komfortowy nocleg w Mahdii

Nie ma udanego wyjazdu bez dobrze zaplanowanych noclegów, dlatego nawet jeśli nie poszukujesz ich samodzielnie, upewnij się, że hotelowa oferta zawiera wszystkie wymagane przez Ciebie udogodnienia. Mahdia przywita Cię pięknem bielonych domków, wyrastających tuż nad lazurową taflą wody, a nieco dalej zobaczysz nowoczesne kompleksy wypoczynkowe z basenami, parkami rozrywki, klubikami dla dzieci oraz centrami odnowy biologicznej. W pokoju czekają wygodne łóżka, a spokojny relaks zapewni klimatyzacja. Miasteczko okaże się doskonałym wyborem, jeśli poszukujesz kameralnego kurortu, w którym jednocześnie nie sposób się nudzić.

Zwiedzanie miasteczka

Mieszkańcy nazywają ją miastem dwóch księżyców, ze względu na półokrągłe zatoki rozciągające się na północ i na południe od śródmiejskiego cypla. Plaże wypełnia jasny, czysty piasek, a w niektórych miejscach piętrzą się skały. Na wylegiwanie na plaży i kąpiele w błękitnym morzu można poświęcić cały wyjazd, ale jeżeli podczas urlopu chciałbyś też poznać lepiej ten kraj, na początek przespaceruj się po starym mieście. Tutejsza medina, jak nazywa się arabską starówkę, jest obowiązkowym punktem programu. Zobaczysz tam kamienne zabudowania, stare meczety i urokliwe placyki. Koniecznie udaj się też w stronę morskiej latarni, która znajduje się na końcu niewielkiego, skalistego cypla. Po drodze podziwiać można stary fort Skifa el Kahla.

Wycieczki po okolicy W pobliżu miasteczka znajdują się najważniejsze atrakcje regionu – symboliczne wrota wielkiej pustyni Sahary, amfiteatr Al-Dżamm czy malowniczy port El-Kantawi w Sousse. Tutaj też przyda się zorganizowana wycieczka, dzięki której nie będziesz musiał martwić się o transport czy opiekę przewodnika. Zapytaj o ofertę w swoim biurze podróży, żeby uniknąć nieuczciwych organizatorów. Pamiętaj, że na wakacje jedzie się przede wszystkim po to, żeby odpocząć.