Spędź cudowne wczasy w Costa Barcelonie

wczasy w costa barcelona

Spędź cudowne wczasy w Costa Barcelonie

Kategoria:Wakacje

Wybierasz się do Costa Barcelony? Zastanawiasz się, jak zaplanować niezwykłe wczasy w Hiszpanii? Chcesz spędzić wakacje w rytmie flamenco, poczuć prawdziwą fiestę nad lazurowym wybrzeżem? Zapraszamy w cudowną podróż do krainy gorącego lata, soczystych cytrusów,  złotych plaż i egzotycznej roślinności.

Costa Barcelona leży we wschodniej części Hiszpanii nad Morzem Śródziemnym. Znajduje się w samym sercu malowniczego regionu Katalonii, której stolicą jest Barcelona. Miasto wyróżnia się ogromną bazą turystyczną oraz rekreacyjno-rozrywkową. Jednak decydując się na wypoczynek w tym regionie, warto pamiętać o okolicznych miejscowościach stanowiących oazę spokoju. Może zatrzymasz się w jednej z wiejskich kwater turystycznych, a do Barcelony będziesz jeździć, aby poszaleć w rytmie flamenco oraz podziwiać kunszt i precyzję hiszpańskich architektów?

Barcelona – miasto atrakcji i niezapomnianych wakacji

Między kąpielami w morzu, opalaniem na plaży, sączeniem owocowego drinka Sangría, warto znaleźć odrobinę czasu, aby wybrać się do Barcelony. Miasto zachwyca bogactwem architektonicznych pereł, parków, ogrodów oraz kawiarni i restauracji serwujących wyśmienite specjały hiszpańskiej kuchni.

Kultową postacią w Barcelonie jest bez wątpienia Antonio Gaudi. Ten niezwykły architekt pozostawił po sobie prawdziwe „diamenty architektury”.  Pierwszym z nich jest bez wątpienia secesyjny kościół Sagrada de Familia, zwany Świątynią Pokutną Świętej Rodziny. To jedna z najwyższych świątyń na świecie o wysokości 115 metrów. Budowa jej trwa od 1883 roku do dziś (koniec prac przewiduje się na rok 2026, wówczas budowla ma liczyć 172 metry wysokości). Kolejne  działa Antoniego Gaudiego to: kamienica Casa Batlló, Casa Mila czy Casa Vicens (budynek ten jest połączeniem stylu neomauretańskiego i neogotyckiego).

Na przyjemny spacer z dala od zgiełku miasta wybierz imponujący park Güell otoczony kamiennym murem z siedmioma bramami, licznymi ścieżkami, mostkami oraz bujną roślinnością. Chcąc odpocząć od wysokiej temperatury, odwiedź Oceanarium L’Aquarium de Barcelona. Tu zobaczysz podwodny świat z bliska. Barwne gatunki ryb, koralowców, gąbek i roślin zachwycają swoją różnorodnością. W tym mieście również znajduje się kolebka piłki nożnej i siedziba klubu FC Barcelona.  Miłośnicy i fani tego sportu mogą odwiedzić największy europejski stadion Camp Nou, a także poznać historię drużyny w Muzeum  Klubu FC Barcelona. Możesz również wybrać się na wzgórze Montjuïc. Tu zobaczysz zabytkowy zamek oraz imponującą panoramę Barcelony. Na miłośników zakupów i wojaży między straganami czeka bazar La Boqueria kryty XIX-wiecznym żelaznym dachem – to największy w mieście targ. Kupisz na nim pamiątki, owoce, ryby, ubrania i wiele niezwykłych rzeczy. Dla turystów stanowi ogromną atrakcję.

Jeśli lubisz gotycki klimat, odwiedź Barri Gòtic. To średniowieczna dzielnica z historycznymi zabytkami pochodzącymi z przełomu XIII-XV wieku. Zobaczysz tu m.in.: Bazylikę La Mercé z  barokowym wnętrzem, gotycką Katedrę Świętej Eulalii oraz popularną kawiarnię Els Quatre Gats – centrum sztuki i kultury katalońskiej. Obywają się w niej liczne wydarzenia artystyczne.