Zaplanuj cudowne wczasy w Costa Brava

wczasy w costa brava

Zaplanuj cudowne wczasy w Costa Brava

Kategoria:Wakacje

Costa Brava to malownicze wybrzeże położone nad Morzem Śródziemnym, w północno-wschodniej części Hiszpanii. To prawdziwy raj na ziemi dla osób kochających słońce, opalanie i morskie kąpiele. Plaże zachwycają egzotyczną roślinnością, złotym piaskiem mieniącym się w słońcu, czystą wodą, zadbanymi alejkami i promenadami. Natomiast klify wbijające się w turkusowe morze oraz zielone ściany gór wybrzeża tworzą bajeczne krajobrazy. Costa Brava to region słynący nie tylko z popularnych kurortów turystycznych, ale również z niezliczonej ilości epokowych zabytków, imponujących konstrukcji architektonicznych oraz bajecznych wiosek położonych w górach.

Wypoczywaj w idealnym kurorcie lub malowniczej wiosce

Planując wakacje w regionie Costa Brava, zastanawiasz się, które miejsce wybrać na wypoczynek? Wszystko zależy od Twoich oczekiwań i sposobu, w jaki chcesz wypoczywać – czy lubisz godzinami leżeć na plaży, zwiedzać zabytkowe miasta, czy może wędrować szlakami górskimi.

W pasie wybrzeża Costa Brava znajdują się popularne kurorty takie jak: Palamós, Lloret de Mar, Tossa de Mar oraz Blanes, posiadające luksusowe apartamenty i oferty All inclusive. W północnej części Costa Brava znajdują się klimatyczne miasta takie jak Begur czy Pals ze średniowieczną zabudową. Natomiast osobom szukającym spokoju i wypoczynku proponujemy mniejsze, górskie miejscowości takie jak: Portbou, Colera lub bardziej znaną Mont-ras. Noclegi w domach wakacyjnych lub w kwaterach turystycznych są znacznie tańsze niż w popularnych kurortach. We wspomnianym Mont-ras będą idealne warunki, aby wypoczywać w kempingu. Podróżując z dziećmi, zapewnisz im niezwykłe wrażenia, a wspomnienia pozostaną w Waszej pamięci na długie lata. Plaże położone między skalistymi wybrzeżami Mont-ras otoczone bujną roślinnością sprawiają, że nie chce się ich opuszczać tego miejsca.

Zachwycające zabytki i malownicze krajobrazy

Wypoczywając na Costa Brava, warto chociaż na chwilę opuścić plażę i odwiedzić kilka niezwykłych miejsc. W mieście Girona zobaczysz zabytkową żydowską dzielnicę, gotycką katedrę, stare miasto oraz mosty. Na uwagę zasługują ruiny rzymskiego miasta znajdujące się w miejscowości Emporiae (zwanej również Ampurias), położonej w pobliżu Pirenejów. Znajdują się tu pozostałości świątyni Zeusa Serapisa, amfiteatru, agory, portu nadmorskiego oraz domów mieszkalnych. W mieście Tossa de Mar do zobaczenia jest jedna z najstarszych i najlepiej zachowanych części starego miasta ze średniowieczną starówką Vila Vella (z około XII wieku). W Palamós, miasteczku portowym, napotkasz zamek Sant Esteve de Mar położony na wzgórzu, kościół Santa Maria, a także niewielką osadę iberyjską przy plaży Castell. Możesz również odwiedzić Muzeum Rybołówstwa oraz udać się na malownicze wyspy Formigues i Cap de Planes. Warto udać się do miejscowości położonej na wzgórzu Selva i odwiedzić opactwo Sant Pere de Rodes. Średniowieczny klasztor zbudowano w stylu romańskim. Będąc w mieście Figueres, koniecznie odwiedź Muzeum Salvadora Dalíego, Teatre Museu Dali, dom, w którym mieszkał ten słynny artysta oraz Port Lligat w pobliżu Cadaques. Ciekawymi miejscami w Figueres są również pasaż i plac La Rambla z licznymi tawernami, kawiarniami i restauracjami.