Weekend w Bułgarii – co robić na krótkim wyjeździe?

słoneczny weekend w bułgarii

Weekend w Bułgarii – co robić na krótkim wyjeździe?

Kategoria:Wakacje

Bułgaria kojarzy się przede wszystkim z długim, spokojnym wypoczynkiem na jednej ze złocistych plaż. Okazuje się jednak, że w tym pięknym kraju występuje całe mnóstwo atrakcji, które spodobają się zarówno miłośnikom plażowania, jak i osobom chcącym połączyć relaks z poznawaniem ciekawej, bułgarskiej historii oraz kultury. Gdzie warto pojechać na weekend i czy w tak krótkim czasie można w ogóle odpocząć? W artykule próbujemy przekonać, że to jak najbardziej możliwe.

Zalety szybkich podróży

Jednym z wielu plusów krótkich wyjazdów jest bez wątpienia możliwość odkrywania najpiękniejszych zakątków Europy w każdej wolnej chwili. Obecnie niemal wszędzie dostaniesz się bez konieczności spędzania długich godzin w samolocie, a wycieczka do Bułgarii oznacza dwie godziny w powietrzu. Taka ekspresowa zmiana otoczenia pozwoli zapomnieć o wszelkich problemach i nabrać energii na kolejne dni. To doskonały pomysł na wiosenne przesilenie czy jesienną chandrę, zwłaszcza że w Polsce ciężko wtedy trafić na naprawdę ładną pogodę. Dokąd warto zatem się udać?

Wśród imponujących zabytków – wypad do Warny

Na północnych krańcach zachwycającego bułgarskiego wybrzeża leży miasto Warna, uznawane za perłę regionu. Jego najważniejsze zabytki możesz zobaczyć w ciągu jednego dnia. W samym centrum można podziwiać Sobór Zaśnięcia Matki Bożej wzniesiony w XIX wieku czy Muzeum Archeologiczne z imponującymi zbiorami. Jeśli uda Ci się wygospodarować więcej czasu, wyrusz w poszukiwaniu przygód nieco dalej. W pobliżu znajduje się na przykład nietypowy klasztor prawosławny Aładża, wydrążony w ścianie klifu.

W krainie róż i błękitnego morza

Najpiękniejsze plaże Bułgarii rozciągają się w okolicy wspomnianej już Warny, a także położonego nieco na południe od niej Burgas, czyli dwóch najpopularniejszych kurortów wypoczynkowych. Turyści doceniają słynne Złote Piaski oraz Słoneczny Brzeg – miasteczka, których nazwy świadczą o niezwykłej atmosferze i uroku, jakie przywitają odwiedzających je gości. Wybierając się nieco w głąb kraju, zobaczysz natomiast rozległe różane uprawy i kupisz wyjątkowe świece czy olejki zrobione z płatków tych pachnących kwiatów. Swoją krótką przygodę z Bułgarią koniecznie wzbogać o spacery po rozległych, nadmorskich parkach w ciągu dnia i palmowych promenadach wieczorami. Nie zapomnij też posmakować pysznej, lokalnej kuchni.

Wygodny nocleg w pięknych okolicznościach

Zarówno okolica Burgas, jak i Warny dysponuje dużą liczbą komfortowych ośrodków wypoczynkowych. Tuż obok morza i największych atrakcji powstają nowoczesne hotele pełne udogodnień, a także kameralne pensjonaty, w których zdecydowanie można się zrelaksować. Na gości czekają między innymi baseny, parki rozrywki czy boiska sportowe. Dobrą opcją na krótki wyjazd okaże się też wykupienie wycieczki all inclusive, dzięki czemu nie tylko zaoszczędzisz środki na kolejny, szybki wypad, ale również zyskasz sporo czasu poświęcanego na planowanie atrakcji czy poszukiwanie restauracji.