Wybierz niezapomniany weekend w Hurghadzie

weekend w Hurghadzie

Wybierz niezapomniany weekend w Hurghadzie

Kategoria:Wakacje

Szukasz pomysłu na idealny weekend? Może planujesz kilkudniową wycieczkę do ciepłych krajów? Lubisz upalne lato i palące słońce? Hurghada okaże się idealnym miejscem dla Ciebie. Jest to egipskie miasto leżące nad zachodnim wybrzeżem Morza Czerwonego. Panuje tu klimat zwrotnikowy, a powietrze jest bardzo suche. W miesiącach od maja do października temperatury są wyjątkowo wysokie, natomiast w sezonie jesienno-zimowym jest znacznie chłodniej.

Miasto, w którym lokalny folklor miesza się z nowoczesnością

Planując wypoczynek w Hurghadzie, możesz zdecydować się na imponującą wyprawę po dzielnicach miasta. Chcesz poznać najbardziej luksusową część Hurghady? Wybierz się do Mariny, położonej tuż przy porcie. Znajdują się tu ekskluzywne hotele i sklepy, a także bardzo popularna dyskoteka Papas Beach Club. Tu również zobaczysz Meczet El Mina Masjid.

Jeśli chcesz dowiedzieć się, jak Egipcjanie żyją na co dzień, koniecznie odwiedź El-Dahar – najstarszą część miasta. Tu znajduje się Nowy Kościół Koptyjski oraz pozostałości starych egipskich budynków mieszkalnych. W El-Dahar dowiesz się, jak zakupy robią tubylcy. Jest to największy bazar w mieście z wydzielonymi targami: mięsnym, rybnym, odzieżowym, owocowo-warzywnym. Tu również stoją liczne stragany z pamiątkami, orientalną ceramiką, papirusem oraz złotą biżuterią. Ceny są przystępne. Przy umiejętnym targowaniu się z kupcami, może uda Ci się kupić towary po znacznie niższych cenach niż w Europie.

Interesują Cię nocne imprezy i dyskoteki? Sakkala to idealne miejsce na zabawę do białego rana. Jest to jedna z nowszych dzielnic miasta, dlatego wybierz się tu na spacer ulicami, aby podziwiać współczesną egipską zabudowę. Najlepiej udać się po zmroku, ponieważ jasno oświetlone ulice i kolorowe witryny sklepowe posiadają swoisty urok.

Odwiedź także Muzeum Rzeźb z Piasku położone w pobliżu centrum handlowego Senzo Mall (południowa część miasta). W muzeum zobaczysz rzeźby wykonane całkowicie z piasku. Są to prawdziwe dzieła, przedstawiające legendarnych władców znanych historycznych mocarstw, mityczne postacie z kultury staroegipskiej oraz bohaterów z hollywoodzkich filmów i kreskówek.

Zachwyć się egipską egzotyką

Chcesz podziwiać miejscową faunę i florę? Interesują Cię skarby podwodnego świata? Zdecyduj się na rejs statkiem ze szklanym dnem po Morzu Czerwonym. Możesz także wybrać się do Wielkiego Akwarium lub skorzystać z wycieczki łodzią podwodną. Dużym zainteresowaniem cieszą się również rejsy po Nilu oraz eskapady samochodami terenowymi  po okolicznych wioskach.   Hurghada jest natomiast idealną bazą wypadową na jednodniowe safari po pustyni. Pamiętaj jednak o tym, że w tym rejonie, temperatury w okresie lata wahają się od 40 do ponad 50° C. Pustynia to nie tylko piaszczyste wydmy, żwirowe ergi, skaliste wzgórza czy kamienne hamady. Jeśli będziesz mieć szczęście, to być może zobaczysz: gazelę, antylopę, fenka (pustynnego lisa) lub dromadera – niezwykle wytrzymałego jednogarbnego wielbłąda, potrafiącego wypić nawet 150 litrów podczas jednego pojenia.