Wymarzona wycieczka do Hurghady w 3 krokach

wycieczka do Hurghady

Wymarzona wycieczka do Hurghady w 3 krokach

Kategoria:Wakacje

Hurghada to idealne miejsce, jeśli planujesz wypoczywać w rajskim otoczeniu, a zarazem poznać największe atrakcje Egiptu. Leży w bliskim sąsiedztwie słynnych piramid, imponujących budowli Luksoru oraz jednej z najbardziej fascynujących rzek świata – Nilu. Aby zorganizować wymarzoną wyprawę, wystarczy wykonać kilka prostych kroków, które szybko przeniosą Cię do tego egzotycznego kraju.

Zarezerwuj najlepszy nocleg

Wybór trafionego noclegu można rozwiązać na dwa sposoby – zaplanować go z wyprzedzeniem lub zaczekać do ostatniej chwili i spróbować złapać okazję w stylu last minute. Wszystko zależy od pory roku, w jakiej planujemy wyjechać, a także od poziomu naszych oczekiwań. Rezerwując apartament wcześniej, mamy przede wszystkim więcej opcji. Dostępność wolnych noclegów spada wraz ze zbliżaniem się majówki, lata czy popularnych świąt.

Decydując się na lokalizację w ostatniej chwili, możemy z kolei sporo zaoszczędzić, choć tak naprawdę dobre oferty pojawiają się regularnie przez cały rok. Wystarczy odrobina cierpliwości i podążanie za swoimi wymaganiami. Hotele w Hurghadzie wyróżniają się dużą liczbą atrakcji dostępnych wprost z apartamentu. Na gości czekają baseny z leżakami i parasolami, centra SPA, boiska oraz place zabaw.

Opracuj plan zwiedzania

Jeżeli z wakacji chcesz przywieźć wiele wspaniałych wspomnień, zastanów się, jakie atrakcje warto odwiedzić. Hurghada ma tę wielką zaletę, że leży w sercu Egiptu, czyli tam, gdzie dzieje się najwięcej. Na zachód od miasta rozciąga się zielona Dolina Nilu, przy której wyrasta kilka miasteczek z zachwycającymi zabytkami. Jednym z nich jest Luksor, na którego terenie znajdowały się starożytne Teby. Zobaczysz tam wielką, kamienną świątynię, posągi zwane Kolosami Memnona, a także Święte Jezioro oraz górującą nad nim świątynię Karnaku.

W swoim planie zwiedzania koniecznie uwzględnij też wycieczkę do słynnych piramid. Poza grobowcami faraonów w Gizie podziwiać można również tajemniczy posąg Wielkiego Sfinksa, a w pobliskim Kairze – liczne zabytki oraz muzea.

Pomyśl o dodatkowych atrakcjach

Egipt bywa nazywany nurkowym rajem i rzeczywiście jego podwodny świat zachwyca. Jeśli zdecydujesz się poświęcić trochę czasu na naukę tej ciekawej formy aktywności, z łatwością odszukasz specjalnie przystosowane do tego centra nurkowe, które podczas kursu zorganizują wyprawę. Pod ciepłymi wodami Morza Czerwonego przywitają Cię niezwykłe, skalne jaskinie, ławice wielokolorowych ryb oraz zjawiskowe rafy koralowe. Mamy też dobrą wiadomość dla wszystkich, którzy morskie cuda wolą oglądać na suchym lądzie. W Hurghadzie funkcjonuje ZOO oraz duże akwarium z egzotycznymi gatunkami ryb.

Wybierając się do Egiptu, miej na uwadze, że obyczajowość oraz panujące zasady mogą znacznie różnić się od tych znanych Ci na co dzień. Właśnie dlatego warto przemyśleć wariant zorganizowanej wycieczki, dzięki której unikniesz ewentualnych nieporozumień, a także nie będziesz musiał troszczyć się o transport czy wyżywienie.